20 września 2024

Frankowski strzela PSG

Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali RC Lens 3:1 w meczu na szczycie 31. kolejki francuskiej ekstraklasy. W drużynie gości Przemysław Frankowski rozegrał całe spotkanie i strzelił honorowego gola. Kylian Mbappe zdobył 139. bramkę dla PSG w Ligue 1.

PSG przystąpiło do meczu z wiceliderem Ligue 1 bez kontyzjowanych Neymara, Marco Verattiego, Presnela Kimpembe, Renato Sanchesa i Nordiego Mukiele. Mimo to w pierwszym składzie mistrzów Francji znalazła się plejada gwiazd z Lionelem Messim i Kylienem Mbappe na czele.

Lens od 19. minuty grało w osłabieniu, gdyż pomocnik Salis Abdul Samed podciął rywala i otrzymał czerwoną kartkę. Obrona gości skapitulowała w 31. min, gdy Vitinha podał do Mbappe, który nie dał żadnych szans na skuteczną interwencję bramkarzowi Lens.  24-letni napastnik został samodzielnym rekordzistą pod względem liczby goli strzelonych w ekstraklasie dla PSG. Wcześniej dzielił rekord z Urugwajczykiem Edinsonem Cavanim, który zdobył dla paryżan 138 bramek w Ligue 1. Sześć minut później na 2:0 podwyższył Vitinha, któremu asystował Nuno Mendes. Piłkarze Lens nie zdążyli się otrząsnąć po dwóch ciosach, a pod koniec pierwszej połowy gola strzelił Messi. „Les Parisiens” na przerwę zeszli z trzybramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie pomocnik Fabian Ruiz dotknął piłkę ręką w polu karnym. Sędzia po obejrzeniu powtórki wskazał na 11. metr. Do piłki podszedł Frankowski, który pewnie trafił w lewy dolny róg bramki. To jego czwarty ligowy gol w obecnym sezonie. Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców również w zeszły weekend w wygranym 2:1 meczu z RC Strasbourg. W 76. minucie Frankowski uderzył pod poprzeczkę, ale Donnarumma zablokował jego strzał. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Mbappe z dorobkiem 20 bramek jest liderem klasyfikacji strzelców Ligue 1. Jednego gola mniej ma napastnik Lille – Jonathan David. Piłkarze PSG zrewanżowali się Lens za porażkę 1:3 w meczu wyjazdowym. Dzięki zwycięstwu w bezpośrednim starciu powiększyli przewagę nad wiceliderem do dziewięciu punktów i zrobili wielki krok w stronę obrony tytułu.