20 września 2024

Nie grał tylko Krychowiak

Paris St. Germain pokonał u siebie FC Nantes 2:0 w sobotnim meczu 13. kolejki francuskiej ekstraklasy. Do 68. minuty w zespole gości grał Mariusz Stępiński, a na ławce rezerwowych PSG mecz spędził Grzegorz Krychowiak.

Paryżanie wygrali po golach Angela Di Marii i Jese Rodrigueza. Mimo medialnych spekulacji trener PSG Unai Emery nie dał okazji do wykazania się Krychowiakowi, który pewnie z zazdrością przyglądał się boiskowym popisom rodaka z FC Nantes Stępińskiego. Z innych polskich piłkarzy występujących w klubach francuskiej ekstraklasy udany weekend zaliczył Kamil Glik, który przyczynił się do wyjazdowej wygranej AS Monaco 3:0 z Lorient. Po 80. minut spędzili natomiast na boisku Maciej Rybus (jego Olympique Lyon wygrał na wyjeździe z Lille 1:0) oraz Kamil Grosicki, który wyszedł w podstawowym składzie Stade Rennes w spotkaniu z Angers (1:1). W Bordeaux błysnął natomiast formą Igor Lewczuk, który strzelił gola w meczu z Guingamp.