Więcej seriali historycznych i zastąpienie zagranicznych produkcji polskimi – Jacek Kurski przedstawił swoje plany zmian w TVP.
Poszczególni kandydaci na fotel prezesa Telewizji Polskiej w miniony piątek prezentowali swoją wizję rozwoju oraz odpowiadali na pytania członków Rady Mediów Narodowych.
Przed rozpoczęciem prezentacji kandydatów Krzysztof Czabański, przewodniczący RMN, w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press zapewniał, że wszystkie kandydatury są dobre i każda z tych osób ma duży dorobek w mediach.
– Gdyby te walory czterech kandydatów udało się znaleźć w jednym, to byłby ideał, ale w życiu nie ma ideałów i będziemy musieli kogoś wybrać.
Jako pierwszy swą kandydaturę zaprezentował Jacek Kurski, obecny prezes TVP. Na samym początku Kurski zarzucił radzie, że już sam pomysł aby transmisja z konkursu odbywała na żywo w Internecie jest niesprawiedliwy. Jego zdaniem, pozostali kandydaci mogli w tym czasie posłuchać jakie pytania otrzymuje konkurent i lepiej się do nich przygotować. Pomimo tego zastrzeżenia Rada postanowiła nie zmieniać tych zasad.
Kurski przekonywał, że na jako prezes TVP ma na koncie wiele sukcesów, m.in. relację ze Światowych Dni Młodzieży oraz szczytu NATO. – Nie dość, że wysyłaliśmy sygnał na cały świat, to jeszcze pobiliśmy wszelkie, niespotykane dotąd rekordy – mówił Kurski.
Dodał, że trwają prace nad nowymi serialami o tematyce głównie historycznej: np. o królach z dynastii Jagiellonów „Korona Królowej”, a także serial, w którym bohaterami będą żołnierze wyklęci, pt. „Wyklęci”. Zapowiedział, że „jak najszybciej” zastąpi tureckie seriale polskimi serialami familijnymi, które będą emitowane przez głównym wydaniem „Wiadomości”.
Kurski planuje zwiększenie obecności tematów z regionalnych oddziałów TVP w ogólnopolskich pasmach.
Nie mamy wątpliwości, że po „niespodziewanym” i „zaskakującym” zwycięstwie pana Jacka Kurskiego w wyścigu o fotel prezesa telewizji, gen. Robert Głąb dowódca garnizonu Warszawa wyda kolejny rozkaz swoim żołnierzom – w ramach wolności wyboru oglądania telewizji poleci im wybrać TVP. Żeby zaś ułatwić im to obcowanie, wszystkie odbiorniki we wszystkich świetlicach wojskowych będą zaprogramowane tylko na dwa programy: pierwszy i drugi TVP.