Wychodźcie na ulice

Tymoteusz Kochan
Wychodźcie na ulice

Ze świeżo ujawnionych informacji wynika, że PiS-owski rząd był dosłownie o centymetry od wyprowadzenia wojska na ulice… przeciwko pokojowym manifestacjom w obronie praw kobiet.

Dlatego nie płaczmy, że nie przeszedł PiSowski „rzecznik praw obywatelskich”. Jest zupełnie oczywiste, że należy głosować przeciwko każdej kandydaturze PiS-u na to stanowisko, bo jeśli jesteś kandydatem homofobów, rasistów i seksistów, to znak, że będzie z ciebie żaden rzecznik. Skończmy się bawić w iluzję, że są jakieś ponadpartyjne zasady, które PiS uzna Oni każdą instancję społecznego prawa przemienią w parodię. Nie szuka się kompromisu z partią, która dopiero co zasłynęła tym, że prawie rzuciła wojsko na kobiety. Żyjemy w państwie faszyzującym, policyjnym i przemocowym. Powtórzmy: niewiele brakowało, a byłby tu stan wojenny przeciwko kobiecym, pokojowym demonstracjom.

Chcecie ujawnić prawdziwy charakter władzy? Protestujcie, wychodźcie na ulicę i dążcie do politycznej konfrontacji. Brunatne gówno wylezie z nich prędko. Taktyka na jakieś komisje, topienie ruchu w papierkowej robocie i rozwalenie spontaniczności centralizowaniem wszystkiego na Warszawę była oczywistym samobójem dla ruchu kobiet. Nigdy więcej takich błędów. Zamiast tego – lokalne centra aktywu i coraz więcej demonstracji, w wielu miastach naraz.

Poprzedni

Za państwowe

Następny

Niezasadne zatrzymanie

Zostaw komentarz