4 października 2024

48 godzin sport

Fabiański ma wrócić w lutym
Łukasz Fabiański będzie pauzował kilka tygodni – poinformował na Twitterze West Ham United. Polskiemu bramkarzowi odnowiła się kontuzja uda w 13. minucie piątkowego meczu z Sheffield United. Mógł mówić o prawdziwym pechu, bo do gry wrócił kilkanaście dni wcześniej po trzech miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją uda. Fabiański po powrocie do gry prezentował się naprawdę dobrze, a w meczu z Leicester obronił nawet rzut karny. „Zdiagnozowano u niego lekkie zapalenie i podrażnienie blizny pooperacyjnej. Musimy to zaleczyć i spodziewamy się, że Fabiański do pełnej sprawności wróci za kilka tygodni” – powiedział szef działu medycznego „Młotów” Richard Collinge.

Groźna kontuzja Bielika
Krystian Bielik doznał poważnie wyglądającego urazu podczas meczu angielskiej ligi rezerw pomiędzy Derby County a Tottenhamem. W meczu Premier League 2 pomiędzy Derby County U-23 a Tottenham Hotspur U-23 w 18. minucie kontuzji doznał Krystian Bielik. Polak został zniesiony na noszach. Pierwsze doniesienia sugerują, że mógł nawet zerwać więzadła w prawym kolanie. Jeżeli te informacje się potwierdzą, to 22-letniego pomocnika naszej reprezentacji czeka co najmniej półroczna przerwa, co oznacza, że nie będzie mógł zagrać w Euro 2020. Bielik zagrał w zespole rezerw tylko dlatego, że dostał karę trzech meczów zawieszenia w Championship za czerwoną kartkę w meczu z Charltonem.

Posłali Dudę do Berlina
Były piłkarz Legii Warszawa Ondrej Duda w tym sezonie słabo spisywał się w ekipie Herthy Berlin i szefowie niemieckiego klubu wypożyczyli do końca czerwca do ostatniego zespołu angielskiej Premier League Norwich City. 25-letni słowacki pomocnik przeszedł z Legii do berlińskiego klubu latem 2016 roku i do tej pory w jego barwach rozegrał w Bundeslidze 59 meczów i strzelił 12 goli. E rundzie jesiennej obecnych rozgrywek wystąpił jednak tylko w siedmiu spotkaniach.

Zmiany w FC Barcelona
Ernesto Valverde nie jest już trenerem FC Barcelona! „Duma Katalonii” poinformowała o zwolnieniu 55-letniego szkoleniowca. Jego obowiązki przejmie Quique Setien, który podpisał kontrakt do czerwca 2022 roku. Valverde pracował w Barcelonie od lipca 2017 roku. Poprowadził drużynę w 145 oficjalnych meczach. Wygrał 97 z nich, 32 zremisował, a 16 przegrał, dwukrotnie zdobył mistrzostwo Hiszpanii, a także Puchar oraz Superpuchar Hiszpanii.

Kara dla Aubameyonga
Pierre-Emerick Aubameyang nie zagra w trzech najbliższych meczach Arsenalu. To kara za brutalny faul, po którym piłkarz obejrzał czerwoną kartkę w spotkaniu z Crystal Palace (1:1). W 67. minucie Gabończyk ostro sfaulował pomocnika rywali Maxa Meyera. Po obejrzeniu sytuacji na monitorze VAR sędzia wyrzucił go z boiska. Aubameyang nie zagra w trzech najbliższych meczach Arsenalu – z Sheffield United, Chelsea i Bournemouth w Pucharze Anglii.