20 września 2024

Kapustka dostał szansę

Reprezentant Polski Bartosz Kapustka po raz pierwszy rozpoczął mecz w podstawowym składzie Leicester City. 21-letni piłkarz zagrał 81 minut w wygranym 3:1 po dogrywce meczu Pucharu Anglii z Derby County.

Na początku stycznia po blisko półrocznym oczekiwaniu Bartosz Kapustka w końcu zadebiutował w barwach Leicester City, ale włoski trener tej drużyny Claudio Ranieri wpuścił go na boisko na ostatnie sześć minut ligowego meczu z Evertonem. Musiał minąć kolejny miesiąc żeby młody polski piłkarz dostał kolejną szansę. Jego obecność w wyjściowym składzie „Lisów” w środowym spotkaniu 1/16 finału Pucharu Anglii z Derby County było niespodzianką. Podobnie jak drugiego z Polaków w tym klubie, Marcina Wasilewskiego. Kapustka walczył dzielnie, miał nawet niewielki udział przy jednej z bramek dla Leicester. Ale jego rówieśnicy w kadrze Leicester spisali się jeszcze lepiej. Wilfred Ndidi strzelił gola na 2:1, a Demarai Gray na 3:1. Polak ma naprawdę mocną konkurencję.