18 maja 2024

Na trawie w deszczu

Agnieszka Radwańska nadal nie ma szczęścia do pogody, bo w Eastbourne jej mecze znów były przerywane przez deszcz. Nasza najlepsza tenisistka pokazała jednak, że tuż przed wielkoszlemowym Wimbledonem jest w dobrej formie.

Agnieszka Radwańska została rozstawiona z numerem trzecim w tegorocznej edycji turnieju na trwawiastych kortach Wimbledonu. Najwyżej rozstawioną tenisistką będzie rzecz jasna liderka rankingu WTA Serena Williams, a z „dwójką” wystąpi triumfatorka French Open Hiszpanka Garbine Muguruza. Po raz pierwszy od lat wśród 32 rozstawionych w turnieju tenisistek zabrakło byłej liderki światowej listy Karoliny Woźniackiej. Duńska tenisistka polskiego pochodzenia po przerwie spowodowanej kontuzją nie może odzyskać dawnej formy. W Eastbourne przegrała już na wstępie imprezy ulegając w drugiej rundzie Portorykance Monice Puig 6:4, 3:6, 4:6. Słaba postawa Woźniackiej w tym roku sprawiła, że w rankingu WTA Tour spadła po koniec trzeciej dziesiątki, natomiast w rankingu Road to Singapore nie ma jej nawet w pierwszej setce sklasyfikowanych.
Jej serdecznej przyjaciółce Agnieszce Radwańskiej wiedzie się na korcie zdecydowanie lepiej. W turnieju rozgrywanym na trawnikach Eastbourne (pila nagród 711 tys. dolarów) Polka została rozstawiona z „jedynką” i w pierwszej rundzie miała wolny los. W drugiej zmierzyła się z Chorwatką Mirjaną Lucic-Baroni. Pierwszego seta „Isia” wuygrała 6:4, w drugim przy stanie 2:1 dla krakowianmki rywalka skreczowała. W meczu o ćwierćfinał Radwańska pokonała finalistkę Wimbledonu Kanadyjkę Eugenie Bouchard 6:3, 6:3, a w 1/4 finału jej rywalką była Słowaczka Dominika Cibulkova. Mecz został przerwany z powodu deszczu przy prowadzeniu Polki 6:4, 2:0 i zakończy się po zamknięciu wydania.
Natomiast listę zawodników rozstawionych w Wimbledonie ustalono na podstawie specjalnej formuły. Do punktów z notowania rankingu ATP z 20 czerwca 2016 roku dodano 100 proc. punktów wywalczonych przez tenisistów na kortach trawiastych w ciągu 12 miesięcy.