20 września 2024

Pucharowy kwartet

Polskę w europejskich rozgrywkach będą reprezentować: Vive Tauron Kielce, Orlen Wisła Płock, KS Azoty Puławy oraz KPR Gwardia Opole. Pierwsze trzy drużyny to medaliści mistrzostw naszego kraju.

W Pucharze EHF nie zagrają: MMTS Kwidzyn, który po sezonie 2017/2018 uplasował się czwartej pozycji oraz Górnik Zabrze, który odpadł z walki o półfinał mistrzostw Polski, ale zwyciężył w Pucharze PGNiG Superligi. Miejsce ekip z Kwidzyna i Zabrza, które nie były zainteresowanie występami w pucharach, zajęła drużyna Gwardii Opole. Mistrz Polski, czyli Vive Tauron Kielce, zagra w Lidze Mistrzów. O „dziką kartę” uprawniającą do gry w tych rozgrywkach stara się także wicemistrz kraju Orlen Wisła Płock. Decyzja ma zapaść w najbliższy weekend. „Nafciarze” w przypadku nieuzyskania dzikiej karty zagrają w Pucharze EHF. Wszystkie cztery kluby mają czas do 4 lipca na ostateczne potwierdzenie swojego udziału w rozgrywkach.