13 lipca 2024

Tomasz Bartnik wicemistrzem świata

Zawodnik stołecznej Legii Tomasz Bartnik został w Kairze wicemistrzem strzeleckich mistrzostw świata w karabinie na 50 metrów z trzech postaw. Legionista zdobył dla Polski trzecią kwalifikację do turnieju igrzysk XXXIII olimpiady w Paryżu w 2024 roku.

Bartnik w pojedynku o złoty medal przegrał z Ukraińcem Serhyjem Kułyszem 6:16. Brąz przypadł Norwegowi Jonowi Hermannowi Heggowi, a czwarta lokata strzelcowi z Indii Swapnilowi Kusale. Na szóstym miejscu konkurencję ukończył Maciej Kowalewicz (TS Gwardia Olsztyn). Przed nim znalazł się Chińczyk Yukunliu, natomiast za nim Niemiec Maximilian Dallinger oraz Jonghyun Kim z Korei Południowej.

Wcześniej miejsca w turnieju strzeleckim igrzysk nad Sekwaną wywalczyły dla Polski Julia Ewa Piotrowska (Śląsk Wrocław) zajmując w Kairze czwarte miejsce w konkurencji karabinu pneumatycznego na 10 m oraz Klaudia Breś (Dwór Grunwaldzki Poznań) w strzelaniu z pistoletu sportowego na 25 metrów, która we wrześniowych mistrzostwach Europy we Wrocławiu zdobyła srebrny medal. W czempionacie globu w Kairze startuje 29 reprezentantów Polski – dwanaście seniorek i siedmiu seniorów oraz cztery juniorki i sześciu juniorów.

Czempionat globu w stolicy Egiptu potrwa do 27 października.