Materiał partnerski
Ostatnio wciąż napływają dobre wieści o przełomach technologicznych w Chinach. Chińscy astronauci Shenzhou-14 zakończyli pierwszy spacer kosmiczny; rakieta nośna Changzheng ustanowiła rekord 103 udanych startów z rzędu; opracowany w Chinach wąskokadłubowy odrzutowiec pasażerski C919 uzyskał certyfikat Chińskiej Administracji Lotnictwa Cywilnego…
Droga socjalizmu o specyfice chińskiej jest właściwą ścieżką, która prowadzi Chińczyków do szczęścia i spokoju. Chiny to duży kraj, w którym mieszka ponad 1,4 miliarda ludzi. Wielkość niesie nie tylko zalety, ale przysparza również trudności. Modernizacja w tak dużym kraju to ogromne wyzwanie. Obecnie w zmodernizowanych krajach i regionach żyje tylko około miliarda ludzi, czyli mniej niż 1/7 światowej populacji. Chiny muszą podjąć znacznie więcej wysiłków niż inne kraje, aby się rozwijać.
Nie ma precedensu w historii ludzkości, aby taki duży kraj rozwijający się z rozległym terytorium, ogromną populacją i dużą luką w rozwoju regionalnym dokonał modernizacji. Dlatego Chiny muszą podążać własną ścieżką. Podstawowym powodem niezwykłego postępu Chin jest to, że niezachwianie podążają właściwą ścieżką socjalizmu o specyfice chińskiej.
Podczas wydarzenia przedstawiającego doświadczenia KPCh, które odbyło się w Międzynarodowym Centrum Wystawowym w Hangzhou w prowincji Zhejiang 14 kwietnia 2021 r., Zhang Guojin, sekretarz partii w wiosce Chengxi w powiecie Sanmen w Zhejiang, opowiadał 430 obecnym przedstawicielom zagranicznym historię o tym, jak dziewięciu sekretarzy partii tej wioski pracowała kolejno, aby wyciągnąć wieśniaków z biedy.
Zhang pokazał zagranicznym gościom 35 zeszytów, w których rejestrowano transformację wioski, która niegdyś ledwie mogła wyżywić swoich mieszkańców, w wioskę demonstracyjną na poziomie prowincji, osiągającą roczne przychody w wysokości ponad 10 milionów juanów (1,43 miliona dolarów).
W ciągu zaledwie trzech dekad Chiny, największy na świecie kraj rozwijający się, wyeliminowały skrajną biedę i stały się drugą co do wielkości gospodarką na świecie. Taki cud rozwoju dowodzi, że socjalizm o specyfice chińskiej jest właściwą ścieżką dla Chin.
Kraj lub naród jest w stanie dokonać takiego cudu tylko wtedy, gdy ma mocną wiarę w to, do czego dąży. Jako kraj socjalistyczny z ogromną populacją i super dużym rynkiem, Chiny muszą zmierzyć się z presją i wyzwaniami, z którymi nigdy nie spotykają się inne kraje na drodze modernizacji.
Dziś na świecie szybko zachodzą głębokie zmiany niewidziane od stulecia, a naród chiński wszedł w kluczowy etap swojego odrodzenia. Stojąc w nowym historycznym punkcie wyjścia, Chińczycy mają odwagę, pewność siebie i umiejętności dobrego zarządzania własnymi sprawami.
W Narodowym Archiwum Publikacji i Kultury wystawionych jest wiele eksponatów, takich jak młotek, który był świadkiem przystąpienia Chin do WTO w 2001 r., gazety donoszące o zlikwidowaniu ubóstwa oraz szkice projektowe Bing Dwen Dwen i Shuey Rhon Rhon – maskotek Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Pekinie 2022. Te przedmioty były świadkami niezwykłego postępu w modernizacji Chin.
Jeśli ścieżka jest właściwa, w końcu dotrzemy do celu. Zakorzenione w kraju o powierzchni ponad 9,6 miliona kilometrów kwadratowych, żywione kulturą narodu od ponad 5000 lat i wspierane przez niezwyciężoną siłę prawie 1,4 miliarda ludzi, Chiny są pewne swojej drogi rozwoju.