Głupi i głupsi

Gdyby szczecińscy prokuratorzy przeczytali słowa Karola Marksa, że „wyzwolenie Polski jest nieodłączne od sprawy rewolucji, że słowa „Polak” i „rewolucjonista” stały się synonimami, Polacy mają zapewnioną sympatię całej Europy” to może zawahaliby się przed wysyłaniem policji do uniwersyteckiego ośrodka w Pobierowie. Aby rozbić konferencję poświęconą wkładowi Karola Marksa w światową cywilizacje.
Niestety, zapewne niczego co Marks napisał nie przeczytali. I pewnie kierowali się głupim, polskim antykomunizmem. Tak powszechnym w szeregach PiS, ale i nieobcym w szeregach Platformy Obywatelskiej, Kukiz’15, PSL. Obecnym niedawno w niezwykle głupiej TVP info, gdzie Karola Marksa oskarżano o odpowiedzialność za najgorsze zbrodnie ludzkości.
Ci głupi polscy antykomuniści w swej działalności publicystycznej i politycznej stawiają znak równości między faszystowskim nazizmem i światowym komunizmem. I zawsze po oskarżeniach, że obecnie rządzący pobłażają, promują prawicowe ruchu faszystowskie i faszyzujące owa władza rozpoczyna intensywne poszukiwania „totalitarnego komunizmu” w naszym kraju. I odgrywa się na „komunistach”, choć niełatwo ich znaleźć, w przeciwieństwie do mnożących się faszystów.
Szuka ich wytrwale aż do absurdu. Podczas niedawnego warszawskiego pochodu pierwszomajowego licznie demonstrujących lustrował znany z TVN-24 prawicowy stołeczny radny. Uparcie szukał czerwonych sztandarów sierpem i młotem. Bo wtedy mógłby złożyć doniesienie o przestępstwie zart.256 paragraf 1 kodeksu karnego. Bo zgodnie z tym, idiotycznie napisanym przepisem „kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa (…) podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat2”.
A tym prawicowym, głupim, niedouczonym antykomunistom czerwony sztandar z sierpem i młotem kojarzy się jedynie ze stalinowskim ZSRR. Jednocześnie ten sam propagujący głupi antykomunizm rząd PiS przyjmuje w wielkimi honorami liderów chińskiej partii komunistycznej. Łasi się o chińskie, komunistyczne kredyty i technologie.
Zapewne donos o „propagowanie totalitarnego ustroju państwa” złożył jakiś głupi polski antykomunista. Wolno mu. Ale nie wolno prokuratorom nasyłać policji na tereny uniwersytetów bez uprzedniej zgody rektora. Tego przestrzegały władze w Polsce Ludowej. Uczcie się przestrzegania prawa od nich. W Polsce Kaczyńskiej autonomię uniwersytetów, wolność nauki gwałcić można.
Oczywiście, można rzec, że tamta interwencja policji to jedynie incydent, taki „wypadek przy pracy”. Przypomnieć, że przeprosił za interwencję policji minister administracji i spraw wewnętrznych Joachim Brudziński. Dziękuję panie ministrze! Ubolewał też wicepremier, minister szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin – jemu również dziękuję.
Ale przeprosin ze strony patrona winowajców – pana ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry nie usłyszeliśmy. Czy oznacza to zgodę na łamanie autonomii uniwersytetów, łamanie wolności nauki?
Rząd PiS jest szczególnie uczulony na wizerunek Polski za granicami. Po uchwaleniu idiotycznej nowelizacji ustawy o IPN świat dowiedział się, że polskie władze chcą zamykać w więzieniu za inne, niż oficjalne, poglądy na temat zagłady Żydów na terenach Polski. Na temat Ukraińskiej Powstańczej Armii też. Jedna wyjątkowo głupia ustawa ułatwiła oskarżanie milionów Polaków o antysemityzm.
Teraz głupia interwencja prokuratorska spowodowała, że świat dowiedział się o tym, że w Polsce władza PiS wysyła policję, aby spacyfikować konferencje naukowe o Karolu Marksie. Jakaż to kolejna pożywka dla kolejnych oskarżeń Polaków i Polski o antysemityzm, głupi nacjonalizm i umysłowe barbarzyństwo. Rząd PiS wydaje już miliardy złotych na „poprawę wizerunku Polski” i jednocześnie daje pożywki dla, jak to jego propagandziści mówią „światowego antypolonizmu”.
A płacą za to wszyscy polscy podatnicy, czyli prawdziwi polscy patrioci.

PS. I jeszcze parę myśli Karola Marksa dla rządzących.
„Nikt nie zwalcza wolności; zwalcza co najwyżej wolność innych”.
„Cenzura to urzędowa krytyka; jej normy są normami krytycznymi, tym bardziej więc nie mogą one być wyjęte spod krytyki, która jest tego samego rzędu.”
„…wyzwolenie Polski jest jednym z warunków wyzwolenia klasy robotniczej w Europie”.
„Niezgodność religii z prawami człowieka nie mieści się w pojęciu praw człowieka; na odwrót, do praw człowieka najwyraźniej zalicza się prawo wyznawania religii, dowolnej religii, prawo spełniania obrządków swojej religii. Przywilej wiary jest powszechnym prawem człowieka”.
„Religia jest to właśnie uznawanie człowieka drogą okrężną. Przez pośrednika”.
„Ostatnią fazą danej formacji dziejowej jest jej komedia”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *