Rekomendowałem już na tej stronie dwie poprzednie książki Karoliny Korwin-Piotrowskiej: „Bombę, czyli alfabet polskiego szołbiznesu” portretującą polską popkulturę po 1989 roku oraz „Krótką książkę o miłości” Korwin-Piotrowskiej, autorski portret gatunku kina miłosnego.
Tym razem znanadziennikarka zajęła się fenomenem sławy, „historią gwiazd, ikon, mediów, środków i narzędzi do osiągnięcia owej sławy” – jak napisano w notce wydawniczej. Dodam od siebie, że jest to perspektywa i polska i zagraniczna.
Walorem pracy Korwin-Piotrowskiej jest nie tylko barwna narracja, ynikająca z daru słowa pisanego, ale także fakt, że autorka poznała środowiska sławy, artystów-celebrytów z bardzo bliska, niejako z autopsji i że nie jest to tylko owoc pracy bibliotecznej, czysto badawczo-teoretycznej.
Gorąco polecam tę książkę i zwykłym czytelnikom tabloidów obyczajowych, pudelków i innych, ale także, jako cenne źródło wiedzy, dziennikarzom i badaczom zajmującym się przemianami w popkulturze polskiej i światowej.
Karolina Korwin Piotrowska – „Sława”, wyd. Prószyński i s-ka,Warszawa 2017, str. 558, ISBN 978-83-8097-137-0