Pożegnanie

Sopot 14.03.2019 r. Przemówienie na pogrzebie Prof. Rajmunda Rybińskiego.

Łączymy się z Państwem w głębokim żalu po śmierci Rajmunda, człowieka, który zapisał się w pamięci nie tylko wielu ludzi, ale swoją działalnością znalazł trwałe miejsce w historii Pomorza.
Rajmunda poznałem w 1991 r., kiedy poraz pierwszy kandydowałem do Sejmu. Połączyła nas na trwałe wspólnota poglądów i przyjaźń.
Wspólnie założyliśmy Klub Współczesność Myśli Politycznej, który skupiał ludzi szeroko pojętej lewicy. Rajmund bardzo aktywnie angażował się w działalność Klubu Współczesnej Myśli Politycznej, Klubu, który istnieje blisko 30 lat, działa również dziś. Rajmund swoją ofiarną działalnością przyczynił się do powstania oddziałów Klubu na Ziemi Pomorskiej, a tym samym przyczynił się do zaktywizowania i integracji ludzi lewicy na Pomorzu.
Dzięki naszym bliskim kontaktom i bliskiej współpracy poznałem również jego zasługi w działalności naukowej i dydaktycznej.
Żegnamy dziś człowieka, który nie szczędził sił i czasu na działalność społeczną. Wyróżniał się wrażliwością na ludzkie problemy. Nie odmawiał nikomu pomocy.
Drogi Rajmundzie,
Nie ma Ciebie wśród żywych, ale pozostajesz żywy w naszej pamięci. Żegnamy Ciebie dziś, ale nie rozstajemy się z Tobą w naszych wspomnieniach.
Żegnaj Przyjacielu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *