25 kwietnia 2024

48 godzin sport

Udany rewanż Hurkacza
Hubert Hurkacz pokonał Denisa Shapovalova 6:3, 7:6(6) w trzeciej rundzie turnieju ATP 1000 w Miami, rewanżując się kanadyjskiemu tenisiście za porażkę poniesioną dwa tygodnie temu w Dubaju. Kolejnym rywalem Polaka był także Kanadyjczyk, Milos Raonić. Ich rozegrany we wtorek pojedynek o awans do ćwierćfinału zakończył się po zamknięciu wydania.

Skandal po szwajcarsku
Kilkanaście minut przed rozpoczęciem meczu eliminacyjnego do MŚ 2022 Szwajcaria – Litwa okazało się, że jedna z bramek jest niewymiarowa. Według inspektorów UEFA była o 10 cm za wysoka. Pracownicy z obsługi technicznej próbowali obniżyć słupki, ale na minutę przed pierwszym gwizdkiem gospodarze spotkania postanowili jednak bramkę wymienić. Nowa spełniała wymogi, ale mecz rozpoczął się z 18-minutowym opóźnieniem. Szwajcarzy wygrali 1:0, a zwycięską bramę już w 2. minucie gry zdobył Xherdan Shaqiri.

Zburzą skocznie w Trondheim
Kompleks skoczni narciarskich Granasen w Trondheim zostanie wyburzony, a w ich miejscu powstaną nowe obiekty. Wszystko z myślą o mistrzostwach świata, których Norwegia będzie gospodarzem w 2025 roku. Projekt zaakceptowała Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS), a całość ma kosztować 620 mln koron norweskich (około 288 mln złotych). Przewiduje się, że pierwsze skoki na nowych obiektach mają zostać oddane w 2023 roku podczas zawodów z cyklu Raw Air.

Awantura w kadrze Walii
Hal Robson-Kanu, Rabbi Matondo i Tyler Roberts zostali oddaleni ze zgrupowania reprezentacji Walii za „naruszenie protokołu sanitarnego”. Nie podano żadnych szczegółów dokonanego przez nich przewinienia. Żaden z tych trzech piłkarzy nie był przewidziany do występu w pierwszym składzie Walijczyków na wtorkowy mecz z Czechami.

Puchar Narodów Afryki
Na afrykańskich boiskach zakończyła się w sobotę przedostatnia, piąta seria eliminacji Pucharu Narodów. Awans do finałowego turnieju w Kamerunie zapewnili sobie Nigeryjczycy pokonując na wyjeździe Benin 1:0. Nigeria jest 17. zespołem, który zakwalifikował się do PNA. Wcześniej dokonały tego ekipy Mali, Senegalu, Algierii, Tunezji, Gwinei, Burkina Faso, Ghany, Gabonu, Gambii, Egiptu, Komory, Zimbabwe, Gwinei Równikowej, Wybrzeża Kości Słoniowej i Maroka, a Kamerun ma zapewnione miejsce jako gospodarz turnieju, w którym w na przełomie stycznia i lutego 2022 roku zagrają 24 afrykańskie zespoły.

Dwucyfrowy wygrana Kanady
Aż 11:0 wygrała reprezentacja Kanady z Kajmanami w meczu eliminacyjnym do MŚ 2022 w strefie CONCACAF. To najwyższe zwycięstwo w dziejach kanadyjskiej reprezentacji i druga dwucyfrowy wynik w tych eliminacjach. Wcześniej w strefie azjatyckiej Iran rozbił Kambodżę 14:0.