17 maja 2024

Asysta Kapustki

Pozyskany latem przez Leicester City z Cracovii Bartosz Kapustka robi co może, żeby przebić się do podstawowego składu mistrza Anglii.

Sparing z walijskim zespołem The New Saints, wygrany przez Leicester 2:1, był dla 19-letniego pomocnika reprezentacji Polski dopiero drugim występ w barwach „Lisów”. Kapustka zadebiutował w towarzyskim meczu z FC Barcelona (2:4) wchodząc na boisko po przerwie, w spotkaniu z Walijczykami wyszedł na boisko w podstawowym składzie, ale był to skład mocno rezerwowy. Nasz młody piłkarz spisał się jednak znakomicie. W 49. minucie po jego dośrodkowaniu ze skrzydła w pole karne drużyna Leicester strzeliła gola na 1:0. Kilka minut później Kapustka został zmieniony. W tym spotkaniu wystąpił też drugi z Polaków w ekipie „Lisów” Marcin Wasilewski.