Bój sędziów w sądzie

Przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN Zbigniew Przesmycki przegrał w Sądzie Apelacyjnym w Łodzi proces wytoczony z powództwa cywilnego byłemu arbitrowi piłkarskiemu ze Szczecina, Jarosławowi Rynkiewiczowi.

Konflikt Przesmyckiego z Rynkiewiczem wybuchł w 2018 roku, gdy Rynkiewicz w jednym z udzielonych wtedy wywiadów w mediach nazwał Przesmyckiego „mściwym i nieuczciwym”. Szef piłkarskich sędziów poczuł się tymi słowami zniesławiony i w skierował sprawę do sądu. W 2019 roku Sąd Okręgowy w Łodzi jednak jego pozew oddalił, a w minionym tygodniu Sąd Apelacyjny uprawomocnił ten wyrok kończąc spór na korzyść Rynkiewicza.
Zwycięzca w tym sądowym sporze nie zamierza jednak na tym poprzestać, uważa bowiem, że wskutek zakulisowych działań Przesmyckiego został zmuszony do przedwczesnego zakończenia kariery piłkarskiego arbitra. Na Twitterze ogłosił: „Zamierzam złożyć wniosek do Zarządu PZPN o odwołanie pana Przesmyckiego z funkcji przewodniczącego Kolegium Sędziów. Prawomocny wyrok to aż nadto, by podjąć odpowiednie decyzje w tej sprawie” – twierdzi Rynkiewicz.