17 maja 2024

Triumf Vardaru Skopje

Szczypiorniści mistrza Macedonii Vardaru Skopje wygrali Ligę Mistrzów pokonując w finałowym spotkaniu Paris Saint-Germain 24:23. W meczu o trzecie miejsce węgierski Telekom Veszprem zwyciężył Barcelonę 34:30.

Vardar w turnieju Final Four Ligi Mistrzów wystąpił po raz pierwszy w walce o tytuł pokonał dwie europejskie potęgi w klubowej piłce ręcznej. W półfinale macedońska drużyna wyeliminował Barcelonę, najbardziej utytułowaną drużynę w historii tych rozgrywek, a w niedzielnym finale „galaktyczny” zespół Paris Saint-Germain. Bohaterem macedońskiej ekipy był Chorwat Ivan Cupić, który e poprzednim sezonie triumfował w tych elitarnych rozgrywkach w barwach Vive Tauronu Kielce. W meczu o trzecie miejsce Telekom Veszprem pokonał „Dumę Katalonii” z reprezentantem Polski Kamilem Syprzakiem w składzie 34:30. Nasz szczypiornista zdobył jedną bramkę. Vive Tauron w tej edycji odpadł w I rundzie fazy pucharowej z Montpellier HB.