Wyniki 2. kolejki Lotto Ekstraklasy

Zagłębie Lubin – Zagłębie Sosnowiec 2:1

Gole: Filip Starzyński (61 karny), Jakub Mares (77) – Konrad Wrzesiński (66).
Żółte kartki: Kopacz, Czerwiński, Tosik – Vokić, Wrzesiński.
Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).
Widzów: 5215.

 

Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław 1:1

Gole: Flavio Paixao (12 k) – Piotr Celeban (83).
Żółte kartki: Mladenović, Łukasik, Lipski, Joao Nunes (Lechia).
Sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
Widzów: 14 068.

 

Wisła Kraków – Miedź Legnica 2:1

Gole: Zdenek Ondrasek (43), Dawid Kort (49) – Marquitos (69 karny).
Żółte kartki: Bartkowski, Basha, Imaz, Sadlok – Santana, Augustyniak, Marquitos.
Sędziował: Wojciech Myć (Lublin).
Widzów: 9517.

 

Korona Kielce – Legia Warszawa 1:2

Gole: Ivan Jukić (32) – Krzysztof Mączyński (57), Jose Kante (66).
Żółte kartki: Petrak, Rymaniak, Kosakiewicz, Kovacević – Żyro, Mączyński.
Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).
Widzów: 10 806.

 

Górnik Zabrze – Wisła Płock 1:1

Gole: Igor Angulo (75) – Ricardinho (46).
Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
Widzów: 11 974.

 

Lech Poznań – Cracovia 2:0

Gole: Darko Jevtić (20), Christian Gytkjaer (87). Żółte kartki: Radut – Dytiatjew.
Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).
Mecz bez udziału publiczności.

 

Arka Gdynia – Jagiellonia Białystok 0:2

Gole: Karol Świderski (36 i 67).
Żółte kartki: Marić, Aankour, Nalepa – Runje, Mitrović.
Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
Widzów: 10 307.

 

Pogoń Szczecin – Piast Gliwice 0:2

Gole: Joel Valencia (7), Mateusz Mak (11).
Żółte kartki: Frączczak, Kożulj – Czerwiński.
Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
Widzów: 7532.

 

Grupa mistrzowska

1. Zagłębie Lubin     2    6    5:2
2. Lech Poznań        2    6    4:1
– Piast  Gliwice        2    6    4:1
4. Śląsk Wrocław     2    4    4:2
5. Lechia Gdańsk     2    4    2:1
– Wisła Kraków       2    4    2:1
7. Jagiellonia            2    3    2:1
8. Miedź Legnica     2    3    2:2
Grupa spadkowa
9. Legia Warszawa  2    3   3:4
10. Górnik Zabrze   2    2   2:2
11. Korona Kielce    2    1    2:3
– Wisła Płock          2    1    2:3
13. Arka Gdynia      2    1    0:2
14. Zagłębie S.         2    0   2:4
15. Pogoń                 2    0    0:3
16. Cracovia            2    0    1:5