Tor na Narodowy gotowy do jazdy

Położony przez ekipę Ole Olsena na Stadionie Narodowym tor żużlowy przeszedł pomyślnie testy przed sobotnim turniejem Grand Prix.

Już trzeci rok z rzędu juniorzy testują tor, na którym później ścigają się gwiazdorzy światowego żużla walczący o punkty do klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix. W rywalizacji par najlepszy okazał się duet Daniel Kaczmarek – Patryk Rolnicki, który wygrał zawody z dorobkiem 25 punktów. Młodzi żużlowcy w kilku wyścigach dali popis widowiskowej jazdy, a skoro oni potrafili tak dobrze wykorzystać wszystkie walory toru na Narodowym, to tym bardziej zrobią to w sobotę najlepsi zawodnicy na świecie.
Kolejne zawody cyklu Grand Prix, Boll Warsaw FIM SGP of Poland, rozpoczną się w sobotę o godz. 19:00. Wśród zawodników zgłoszonych do udziału w turnieju znalazło się aż siedmiu polskich żużlowców – Patryk Dudek, Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Przemysław Pawlicki oraz Krzysztof Kasprzak, który pojedzie z „dziką kartą”. Oprócz wymienionych w obsadzie znaleźli się jeszcze pełniący role rezerwowych Maksym Drabik i Bartosz Smektała. Sędzią zawodów będzie Duńczyk Jesper Steentoft. W czwartek były jeszcze bilety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *