Dwie malarki, wspólna pasja

Kiedy trzy lata temu Małgorzata Borsukiewicz i Ewa Czernal-Suliga spotkały się na plenerze malarskim, żadna z nich nie przypuszczała,że wspólne zainteresowania, pasja tworzenia zaowocuje przyjaźnią, która trwa do dzisiaj.

 

Mimo tego, że różni je prawie wszystko, osobowość, styl w malarstwie… doskonale się rozumieją. O sztuce i życiu potrafią rozmawiać godzinami.

Ewa o malarstwie Gosi mówi: jej malarstwo jest niezwykłe, symboliczne, jest wyrazem nieograniczonej swobody… a jednocześnie bardzo skrupulatnie przywiązuje wagę do szczegółów, i za to ją podziwia. Jest artystką z wielkim dystansem do siebie, życia i swojej twórczości. Osobą z niezwykłym poczuciem humoru, dlatego tak bardzo lubi z nią przebywać.

 

 

Gosia o malarstwie Ewy mówi: obserwowałam ją już na portalu społecznościowym, gdzie wystawiała swoje obrazy i zachwyciła się jej malarstwem a poznając ją osobiście zachwyciła się również jej osobowością. Jej szczerość, prawdomówność i radość życia jest dla niej inspiracją do tworzenia. W Ewy twórczości zawarta jest jej dusza, życie, marzenia i energia. Podziwia jej spontaniczność, rozmach i lekkość, która daje niezwykłe efekty na płótnie.

Dzisiaj obrazy Ewy i Gosi można znaleźć w wielu galeriach, w rękach prywatnych kolekcjonerów w Polsce, Holandii,Belgii, Francji, Włoszech, Niemczech i Słowacji. Obie uczestniczą w plenerach malarskich i wróciły właśnie z międzynarodowego pleneru „Na Pograniczu” w okolicach Łańcuta i tam też można znaleźć ich obrazy w maneżu Zamku Łańcut. Równocześnie z dzisiejszą wystawą w Pile, odbywa się wystawa w Krakowie w Muzeum Lotnictwa Polskiego i wystawa w Centrum Biznesowym w Bochni w ramach Derbów Artystycznych w których biorą udział. Stąd też część ich prac trafiła właśnie tam i nie może być prezentowanych tutaj. Same artystki mówią o sobie,że nie powiedziały o sobie ostatniego słowa.

Dzisiejsza wystawa jest dowodem na to, jak różne prezentują prace, jak bardzo różni się ich styl, ale również dowodem na to, że pomimo tych różnic łączy ich sztuka i przyjaźń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *