25 kwietnia 2024

Brutalny atak wykluczył reprezentanta

Piłkarz Birmingham City Krystian Bielik nie dokończył z powodu kontuzji sobotniego meczu z Rotherham United (2:0) w 36. kolejce Championship, zaplecza angielskiej ekstraklasy. Reprezentant Polski został kopnięty w twarz przez rywala.

25-letni Bielik to jeden z najbardziej pechowych piłkarzy reprezentacji Polski w ostatnich sezonach. Po przerwie spowodowanej kolejną kontuzją (trwającą od 18 lutego) wrócił na boisko właśnie w sobotę, ale… musiał je opuścić już po trzydziestu minutach.

Defensywny pomocnik został kopnięty w twarz przez Hakeema Odoffina i z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu pojechał na badania. Na razie nie wiadomo, jak długo będzie pauzować.

Nieumyślnie butem w twarz

Jak napisano na oficjalnej stronie Birmingham City, piłkarz rywali po zmarnowaniu okazji „najprawdopodobniej nieumyślnie dał upust swojej frustracji, wbijając but w twarz Bielika (…)”. „Zakrwawiony i oszołomiony reprezentant Polski został zastąpiony przez Jordana Jamesa” – dodano.

Drużyna Bielika zwyciężyła 2:0 i w tabeli zajmuje 18. miejsce.

Reprezentacja Polski rozegra pod koniec marca (24 i 27) dwa mecze eliminacji Euro 2024 – z Czechami w Pradze i z Albanią w Warszawie. W najbliższy piątek trener Fernando Santos ma ogłosić listę powołanych piłkarzy, prawdopodobnie ok. 25 zawodników