23 kwietnia 2024

Lewandowski bryluje za oceanem

Robert Lewandowski nadal skuteczny

Bayern Monachium wygrał 3:1 z Realem Madryt w towarzyskim meczu rozegranym w Houston w ramach turnieju International Champions Cup. Jedną z bramek dla mistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski, którego uznano za najlepszego zawodnika meczu.

Kapitan reprezentacji Polski znakomicie rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. W turnieju International Champions Cup monachijska drużyna wcześniej zmierzyła się z Arsenalem Londyn i przegrała 1:2, ale honorowego gola dla Bayernu strzelił właśnie Lewandowski. Efektowne trafienie w rozegranym w niedzielę w nocy polskiego czasu meczu z Realem Madryt było zatem drugim uzyskanym przez „Lewego” podczas tournee za oceanem. Nasz piłkarz w 67. minucie zachwycił piękną akcją – najpierw w pełnym biegu przyjął piłkę podaną przez Niklasa Suele, obrócił się z nią na linii pola karnego myląc stoperów Realu i płaskim strzałem pokonał Keylora Navasa. Dwie minuty później na 3:0 podwyższył Serge Gnabry i w tym momencie „Lewy” chyba już nie żałował, że postanowił przedłużyć kontrakt z bawarskim potentatem. Bayern podczas zgrupowania w USA zagra jeszcze z AC Milan.