24 kwietnia 2024

Meksyk jak Titanic

Reprezentacje Argentyny, Meksyku i Arabii Saudyjskiej, grupowi rywale Polaków w mistrzostwach świata w Katarze, rozegrały swoje spotkania towarzyskie. Meksykańskie media nie kryją niepokoju po wtorkowej porażce reprezentacji tego kraju z Kolumbią 2:3. „Titanic” – napisała gazeta „Record”.

Argentyna pokonała Jamajkę 3:0. Mecz na ławce zaczął Leo Messi. Pojawił się na boisku w 55. minucie i w końcówce strzelił dwa gole (87, 89).
Argentyna nie poniosła porażki w 35 kolejnych spotkaniach. Brakuje jej tylko dwóch do wyrównania rekordu reprezentacji Włoch, niepokonanej od września 2018 do października 2021 roku.

W Santa Clara (Kalifornia) Meksykanie ulegli Kolumbii 2:3, choć do przerwy prowadzili 2:0 po bramkach Alexisa Vegi (6-karny) i Gerardo Arteagi (29). W drugiej połowie dwukrotnie trafił do siatki Luis Sinisterra (49, 52), a wynik ustalił Wilmar Barrios (68).
„Drużyna z Gerardo „Tatą” Martino przy sterze tonie. Płynąc na pełnych obrotach zdominowała pierwszą połowę, po której prowadziła 2:0, ale w drugiej nabierała wody z każdą minutą, dziur było coraz więcej i skończyło się katastrofą” – obrazowo podsumowała gazeta spotkanie z Kolumbią. Na początku września Meksykanie w krajowym składzie przegrali z Paragwajem 0:1, a w międzynarodowym okienku reprezentacyjnym pokonali wcześniej Peru 1:0. Takie wyniki, a przede wszystkim styl gry reprezentacji, wywołują złość kibiców i niepokój dziennikarzy. We wtorek towarzysko grał również inny przeciwnik biało-czerwonych – Arabia Saudyjska, remisując w hiszpańskiej Murcji z USA 0:0.

Meksykanie będą pierwszymi przeciwnikami Polaków w mistrzostwach świata w Katarze. Mecz tych drużyn zaplanowano na 22 listopada.