13 maja 2024

Niespodziewany brązowy medal Oktawii

Oktawia Nowacka (na zdjęciu z prawej) miała szansę nawet na złoty medal w pięcioboju nowoczesnym. Polka przed ostatnią konkurencją – biegiem połączonym ze strzelaniem – prowadziła w klasyfikacji generalnej. Wyszła na czoło po szermierce. W tej konkurencji  zgromadziła 262 punkty, a po pływaniu miała na koncie 554 punkty i o 12 punktów wyprzedzała Francuzkę Elodie Clouvel. Trzecia była Włoszka Alice Sotero (524 pkt). Utrzymała prowadzenie po jeździe konnej, a straciła je dopiero po ostatnim strzelaniu. Lepiej od Nowackiej trafiały (i biegły) Australijka Chloe Esposito, która zdobyła złoty medal oraz wspomniana Clouvel, która wywalczyła srebro. Nowacka minęła metę na trzeciej pozycji i zdobyła brązowy medal, którego w polskiej ekipie nikt się nie spodziewał.