29 marca 2024

Sukces Polki w Brukseli

Iga Baumgart-Witan podczas mityngu Diamentowej Ligi w Brukseli wygrała bieg na 400 metrów uzyskując swój najlepszy czas w tym sezonie – 52,13 s. To pierwszy triumf polskiej biegaczki na tym dystansie w Diamentowej Lidze.

Drugie miejsce w biegu na 400 m zajęła Słowenka Anita Horvat (52,70 s), a trzecia linie mety minęła koleżanka Baumgart-Witan z polskiej sztafety 4×400 m Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka (52,78 s). Warto dodać, że Baumgart-Witan dokonała historycznego wyczynu, bo została pierwszą Polką, która wygrała bieg na 400 m w mityngach Diamentowej Ligi.
W piątkowych zawodach padały także rekordy świata. Sifan Hassan w biegu godzinnym pokonała 18,930 km (poprzedni rekord wynosił 18,517 m). Rekord świata w tej samej konkurencji wśród mężczyzn ustanowił z kolei Mo Farah, który w 60 minut przebiegł 21,330 km. W skoku o tyczce po raz kolejny bezkonkurencyjny był Armand Duplantis, który uzyskał wysokość 6,00 m, ustanawiając nowy rekord mityngu. Szwedzki tyczkarz atakował też rekord świata Sergieja Bubki na otwartym stadionie, ale trzykrotnie strącił poprzeczkę na wysokości 6,15 m.