22 września 2024

Po co mu winda?

Pochodzący z Podlasia mistrz w bieganiu po schodach, Piotr Łobodziński w ciągu 8 minut wbiegł na 64 piętro wieżowca w Dubaju!

Jak podała Informacyjna Agencja Radiowa, Piotr Łobodziński brał udział w ekstremalnym biegu po schodach i zdobył kolejny drapacz chmur, zostawiając w tyle swoich rywali. Pochodzący z Bielska Podlaskiego lekkoatleta pokonał 1600 schodów i był szybszy od 220 zawodników biorących udział w biegu. Wśród kobiet zwyciężyła Rosjanka Anna Celińska, która była o dwie minuty wolniejsza od Piotra Łobodzińskiego. Aby wjechać windą na 64. piętro wieżowca potrzeba czterech minut. Każdy z uczestników biegu miał specjalne urządzenie do pomiaru czasu.
Wieżowiec Almas, w którym odbywały się zawody, przez kilka lat był najwyższym drapaczem chmur w Dubaju. Stracił tytuł dopiero w 2009 roku, po wybudowaniu słynnego Burdż Chalifa – podaje IAR.
Urodzony w 1985 r. w Bielsku Podlaskim Piotr Łobodziński
Piotr Łobodziński jest biegaczem przełajowym i górskim. W bieganiu po schodach – towerrunning, stairclimbing specjalizuje się od sześciu lat.
Łobodziński był najszybszy w biegu na szczyt Wieży Eiffla w Paryżu. Pokonanie 1 665 schodów zajęło mu 7 minut i 50 sekund. Na swoim koncie ma już: mistrzostwo świata, Europy oraz dwa Puchary Świata (Towerunning World Cup).