26 kwietnia 2024

Anwil o krok od mistrzostwa

W piątym meczu finału Energa Basket Ligi Anwil Włocławek pokonał Stal Ostrów Wlkp. 84:80 i w rywalizacji do czterech zwycięstw objęli prowadzenie 3-2.

Włocławianie są o krok od drugiego w historii mistrzostwa Polski. Bohaterami w ekipie włocławian okazali się Josip Sobin oraz Kamil Łączyński. Chorwacki center w ostatniej kwarcie zdobył aż 10 punktów, w tym kluczowe na 79:77. Chwilę potem za trzy punkty trafił Łączyński i było już pewne, że Anwil tego meczu nie przegra. Reprezentacyjny rozgrywający był tego dnia przede wszystkim snajperem – trafił aż sześć rzutów za trzy punkty, a sumie zdobył 22 punkty, dokładając do tego siedem asyst. Anwil zdominował ostatnią kwartę, wygrywając ją 24:11.

Wcześniej włocławianie nie byli tacy skuteczni. Nie zawodził jedynie duet Łączyński-Sobin. Drużyna Stali walczyła dzielnie, choć musiała radzić sobie bez zdyskwalifikowanego Aarona Johnsona. Kapitalny początek zaliczył Mateusz Kostrzewski, a po przerwie znakomicie spisywali się także Stephen Holta i Marc Carter.

W trzeciej kwarcie Stal prowadziła nawet różnicą 11 punktów (65:54), ale roztrwoniła przewagę. W czwartej kwarcie zatracili skuteczność i zapłacili za to porażką. Szóste spotkanie odbędzie się we wtorek w Ostrowie Wielkopolskim (początek rywalizacji o godzinie 18:00). Jeżeli wygra Stal, decydujące siódme starcie odbędzie się w piątek 8 maja we Włocławku.

Anwil Włocławek – Stal Ostrów Wlkp. 84:80
Anwil: Kamil Łączyński 22, Josip Sobin 18, Ivan Almeida 17, Paweł Leończyk 10, Jaylin Airington 8, Michał Nowakowski 4, Jarosław Zyskowski 4, Quinton Hosley 1, Jakub Wojciechowski, Ante Delas, Szymon Szewczyk.
Stal: Marc Carter 18, Mateusz Kostrzewski 14, Michał Chyliński 11, Stephen Holt 10, Nikola Marković 7, Adam Łapeta 6, Grzegorz Surmacz 6, Jure Skifić 4, Szymon Łukasiak 4, Tomasz Ochońko 0, Łukasz Majewski 0.