23 kwietnia 2024

Barty lepsza od Świątek w Madrycie

W 1/8 finału turnieju WTA 1000 w Madrycie liderka światowego rankingu Ashleigh Barty pokonała mistrzynię French Open 2020 Igę Świątek 7:5. 6:4, przerywając serię zwycięstw polskiej tenisistki na kortach ziemnych (dziewięć wygranych pojedynków z rzędu).

Barty zrezygnowała w ubiegłym roku ze startu na paryskich kortach im. Rolanda Garrosa, na których triumfowała w 2019 roku. W Madrycie doszło zatem do prestiżowego pojedynku triumfatorek dwóch ostatnich edycji wielkoszlemowego French Open. Świątek rozpoczęła spotkanie w imponującym stylu, wygrywając pierwsze trzy gemy, ale nie cieszyła się długo wysokim prowadzeniem, bo Barty opanowała sytuację i szybko doprowadziła do remisu 3:3. Przy stanie 5:5 Polka straciła serwis robiąc trzy podwójne błędy i ostatecznie przegrała tę partię 5:7.
W drugim secie Barty już nie oddała rywalce inicjatywy i wygrała ją 6:4, a cały mecz po trwającej 101 minut walce. Australijka pokazała, że nie bez powodu jest liderką rankingu WTA i porażka z nią nie przynosi Świątek ujmy. W Madrycie walczy o czwarty turniejowe zwycięstwo w tym roku. Jej kolejną rywalką będzie Petra Kvitova.