Leon krezusem w Serie A

Reprezentant Polski Wilfredo Leon, obecnie występujący na co dzień w zespole Serie A Sir Safety Conad Perugia, jest najlepiej opłacanym graczem włoskiej ekstraklasy siatkarzy, uważanej za najsilniejszą w Europie.

Fakt ten ujawnił dziennik „La Gazzetta dello Sport” publikując zestawienie najlepiej opłacanych siatkarzy w Serie A. Wynika z niego, że Wilfredo Leon jest nie tylko najlepszym graczem w prowadzonej przez Vitala Heynena drużyny Sir Safety Conad Perugia, lecz także najlepiej zarabiającym. Kubańczyk z polskim paszportem ma kontrakt gwarantujący mu roczną gażę w wysokości 900 tysięcy euro.
Drugi na liście krezusów w Serie A, Niemiec Georg Grozer (Gas Sales Piacenza), dostaje o pół miliona euro za sezon, a trzeci na liście Serb Aleksandar Atanasijević, klubowy kolega Leona z Perugii, kasuje rocznie 450 tys. euro, tyle samo co Amerykanin Aaron Russell w Gas Sales Piacenza. Top 5 najlepiej opłacanych graczy zamykają Holender Nimir Abdel-Aziz z Itas Trentino i Brazylijczyk Yoandy Leal z Cucine Lube Civitanova – obaj zarabiają po 400 tys. euro.