19 marca 2024

Nafciarze bliscy awansu

Szczypiorniści Orlenu Wisły Płock pokonali rumuński zespół HB Dobrogea Sud Konstanca 25:14 w pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej piłkarzy ręcznych. Rewanż odbędzie się 28 września.

Mecz rozegrany w Orlen Arenie w Płocku miał niecodzienny przebieg. Po sześciu minutach „Nafciarze” prowadzili tylko 2:1, ale kolejna bramka padła dopiero w 18. minucie spotkania. W 22. minucie goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie 5:3, a płocczanie zdołali doprowadzić do remisu po pięć przed przerwą. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się prowadzeniem Orlenu Wisły 7:6.
Po zmianie stron gospodarze w końcu uzyskali wyraźniejszą przewagę i kolejne gole padały już w szybszym tempie. W 35. minucie „Nafciarze” prowadzili 11:7, a w 39. 13:8. Wicemistrzowie Polski już nie oddali rywalom inicjatywy i do końca spotkania powiększali przewagę, wygrywając ostatecznie 25:14. W rewanżu w Konstancy, który odbędzie się 28 września, płocki zespół powinien bez trudu wywalczyć awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej EHF. Drugi z polskich zespołów, Azoty Puławy, przegrał u siebie z Fuechse Berlin 24:32 i nie ma już na to raczej szans.