Pazdan spadł do II ligi

jtk

Zespół Ankaragucu, któego zawodnikami są trzej polscy piłkarze – Michał Pazdan, Daniel Łukasik i Konrad Michalak, po porażce 0:1 u siebie w meczu 33. kolejki tureckiej ekstraklasy z Antalyasporem spadł do niższej ligi.

Ekipa Ankaragucu w 33. kolejkach zgromadziła tylko 29 punktów i na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek jest na ostatnim miejscu ze stratą sześciu punktów do zajmującego pierwsze bezpieczne miejsce Rizespor. W jej barwach w tym sezonie występowało trzech byłych reprezentantów Polski: Michał Pazdan (38 występów w drużynie narodowej), Daniel Łukasik (5 występów) oraz zawodnik reprezentacji młodzieżowych Konrad Michalak.
W tym sezonie mistrzostwo Turcji zdobył Istanbul Basaksehir, jako szósty dopiero zespół w historii tych rozgrywek – po Galatasaray, Fenerbahce, Besiktasie, Trabzonsporzeu oraz Bursasporze. Ankaragucu spadło z tureckiej ekstraklasy po dwóch sezonach. Do 31 stycznia tego roku klub objęty był zakazem transferowym. Wśród zatrudnionych po jego zdjęciu graczy znaleźli się wypożyczeni z Achmata Grozny Michalak i i Lechii Gdańsk Łukasik, którzy dołączyli do grającego tu od roku Pazdana.

Poprzedni

Wirus na Złotej Piłce

Następny

Hamilton już jest na czele stawki

Zostaw komentarz