10 lipca 2024

Polacy filarami Europy

Europejscy lekkoatleci okazali się lepsi od amerykańskich i pewnie wygrali rozegrany w Mińsku towarzyski mecz Europa – USA. Polacy wnieśli znaczący wkład w to zwycięstwo.

Reprezentacja Europy pokonała reprezentację Stanów Zjednoczonych 724,5 – 601,5. Rozegrane w Mińsku zawody dostarczyły wielu emocji, a w wielu konkurencjach główne role odegrali polscy lekkoatleci. W konkursie rzutu młotem pierwsze miejsca zajął Paweł Fajdek, a drugi był Wojciech Nowicki. W rywalizacji pań w tej konkurencji pod nieobecność kontuzjowanej Anity Włodarczyk najlepsza była Joanna Fiodorow. W biegu na 400 metrów trzecie miejsce wywalczyła Iga Baumgart-Witan (Justyna Święty-Ersetic była 6.). W biegu na 400 metrów panów Karol Zalewski minął metę na 5. pozycji. W pchnięciu kulą drugą lokatę zajął Konrad Bukowiecki, który po raz pierwszy w karierze w jednym konkursie trzykrotnie przekroczył barierę 21,70 m. Świetnie spisał się Adam Kszczot, który był drugi w biegu na 800 m.

Znakomicie wypadli nasi tyczkarze – Piotr Lisek zakończył konkurs na 2. miejscu, a Paweł Wojciechowski na 3. W biegu na 400 m ppł Patryk Dobek zajął czwarte miejsce, ale uzyskał bardzo dobry czas. W rzucie dyskiem mężczyzn Piotr Małachowski uplasował się na 2. miejscu, przegrywając jedynie z Lucasem Weisshaidingerem. Na 2. miejscu bieg na 100 m ppł ukończyła także Karolina Kołeczek.

Ostatecznie reprezentacja Europy pokonała Stany Zjednoczone 724.5:601.5. Polscy lekkoatleci zdobyli w sumie 91 punktów w występach indywidualnych. W sobotę 14 września kibice będą mieli okazję zobaczyć na żywo występy większości z nich na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Tego dnia odbędzie się tam 10. Memoriał Kamili Skolimowskiej.