24 kwietnia 2024

Polskie starcia w ACB

Koszykarski zespół Unicaja Malaga z Adamem Waczyńskim w składzie w 16. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy (ACB) pokonał na wyjeździe 91:75 ekipę RETAbet Bilbao, w której zagrał inny z reprezentantów Polski, Jarosław Zyskowski.

Waczyński przebywał na pakiecie przez 23 minuty, zdobywając w tym czasie sześć punktów, miał też trzy zbiórki, asystę i przechwyt, zaś Zyskowski spędził na boisku 22 minuty, także zdobył sześć punktów, zaliczył trzy zbiórki i asystę, ale miał też jedną stratę piłki. Unicaja wygrała dziewiąty mecz w tym sezonie, natomiast ekipa z Bilbao poniosło dwunastą już porażkę.
W tej kolejce bardzo dobrze spisali się też inni nasi reprezentanci. Tomasz Gielo zdobył 18 pkt dla MoraBanc Andora (rekord sezonu), ale jego drużyna przegrała z Iberostarem Teneryfa 81:93. Z kolei A.J. Slaughter zdobył 12, a Aleksander Balcerowski 10 punktów dla zespołu Herbalife Gran Canaria w wygranym przez ich ekipę 71:64 meczu z BAXI Manresa. W tabeli liczącej 19 drużyn ligi ACB prowadzi niepokonany Real Madryt (14-0). Unicaja z bilansem 9-6 zajmuje siódme miejsce, MoraBanc dziesiąte (7-7), Herbalife 13. (6-10), RETAbet (3-12) jest 17.