W Euro 2021 zagramy ze Słowacją

W czwartek 12 listopada rozegrano spotkania barażowe o cztery ostatnie miejsce w przełożonym na przyszły rok turnieju Euro 2020. Wśród zwycięzców znalazła się drużyna Słowacji, która w grupie E zagra m.in. z Polską.

W Polsce ze spotkań barażowych największe zainteresowanie wzbudzał mecz Irlandii Północnej ze Słowacją, bo jego zwycięzca uzupełniał skład grupy E, do której wcześniej awans wywalczyły zespoły Hiszpanii, Szwecji i Polski. Na dodatek to właśnie ze Słowakami biało-czerwoni stoczą 14 czerwca 2021 roku pierwszą potyczkę w mistrzostwach Europy. Nasi południowi sąsiedzi pokonali ekipę Irlandii Północnej po dogrywce 2:1. Oprócz Słowacji awans wywalczyły zespoły Macedonii Północnej (po wygranej 1:0 z Gruzją), Szkocji (1:1, k. 5:4 z Serbią) i Węgier (2:1 z Islandią).
Wciąż nie wiadomo czy zgodnie z pierwotnym planem turniej Euro 2021 uda się rozegrać w 12 miastach: Bilbao, Amsterdam, Baku, Bukareszt, Budapeszt, Kopenhaga, Dublin, Glasgow, Londyn, Monachium, Rzym i Petersburg. Coraz częściej pojawiają się plotki, że UEFA z powodu pandemii koronawirusa rozważa możliwość przeniesienia imprezy do jednego państwa. Ponoć gotowość goszczenia turnieju zgłosiła Rosja, a ostatnio z podobną inicjatywą miała wystąpić Wielka Brytania. Prezydent UEFA Aleksander Ceferin deklaruje jednak oficjalnie, że chciałby zachować format turnieju w uzgodnionym już kształcie, jednak kolejna fala pandemii może storpedować możliwość bezpiecznego podróżowania, więc działacze europejskiej federacji rozważają też
inne warianty.

Ostateczny skład grup Euro 2021:
Grupa A (Rzym/Baku): Turcja, Włochy (gospodarz), Walia, Szwajcaria.

Grupa B (Kopenhaga/Petersburg): Dania (gospodarz), Finlandia, Belgia, Rosja (gospodarz);

Grupa C (Amsterdam/Bukareszt): Holandia (gospodarz), Ukraina, Austria, Macedonia Północna. Grupa D (Londyn/Glasgow): Anglia (gospodarz), Chorwacja, Szkocja (gospodarz), Czechy.

Grupa E (Bilbao/Dublin): Hiszpania (gospodarz), Szwecja, POLSKA, Słowacja.

Grupa F (Monachium/Budapeszt): Węgry (gospodarz), Portugalia, Francja, Niemcy (gospodarz).