48 godzin sport

jtk
48 godzin sport

Piłkarki Górnika Łęczna

Mistrzynie z Górnika Łęczna
Decyzją Komisji ds. Nagłych PZPN sezon Ekstraligi kobiet został zakończony. Jako kolejność drużyn w końcowej tabeli rozgrywek w sezonie 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po rozegraniu meczów 12. kolejki, tj. po ostatniej rozegranej kolejce, co oznacza, że mistrzem Polski w piłce nożnej kobiet został zespół Górnika Łęczna (na zdjęciu). Zgodnie z regulaminem rozgrywek, zespoły, które zajęły w tabeli końcowej miejsca 11-12, czyli KKP Bydgoszcz i Rolnik Biedrzychowice, spadają do I ligi kobiet. Do Ekstraligi awansują natomiast ROW Rybnik oraz APLG Gdańsk, o ile otrzymają licencję uprawniającą do udziału w tej lidze. Co ciekawe, rozgrywki o Puchar Polski będą kontynuowane. Mecze półfinałowe oraz finał zostaną rozegrane w formule jednego spotkania na obiektach wskazanych przez PZPN. Półfinały zostaną rozegrane 20 czerwca 2020 roku, natomiast finał odbędzie się 27 czerwca 2020 roku.

Wyrzucili turecki klub z europejskich pucharów
Europejska Unia Piłkarska (UEFA) poinformowała, że aktualny lider tureckiej ekstraklasy, Trabzonspor, został na jeden sezon wykluczony z Ligi Mistrzów i Ligi Europy z powodu nieprawidłowości finansowych. Organ UEFA zajmujący się nadzorem na finansami klubów (CFCB) już 5 lipca 2019 roku nałożył na ten klub taką sankcję, ale była to kara w zawieszeniu. Ponieważ Trabzonspor nie naprawił przez ten czas uchybień, UEFA zawieszenie uchyliła. Rozgrywki w Turcji mają ponownie ruszyć 12 czerwca. Trabzonspor po 26 kolejkach jest liderem z dorobkiem 53 punktów.

Zmiana trenera w Jastrzębskim Węglu
Niespełna 35-letni Australijczyk Luke Reynolds został trenerem siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Zastąpił Slobodana Kovaca, którego był asystentem, odpowiadając za przygotowanie motoryczne. Półroczny kontrakt Serba wygasł. Reynolds pracował w Jastrzębiu w sezonie 2016/17, potem został pierwszym trenerem mistrza Niemiec Berlin Recycling Volleys. Rozstał się z berlińczykami w lutym 2018, a do śląskiego klubu wrócił latem 2019, jako członek sztabu trenera Roberto Santillego.

Norwegowie ogłosili skład kadry skoczków na nowy sezon
Mimo poważnych problemów finansowych, reprezentacja Norwegii w nadchodzącym sezonie składać się będzie z dziewięciu zawodników. Trener Alexander Stoeckl trzon kadry oparł na doświadczonych skoczkach. Powołania otrzymali: Anders Fannemel, Johann Andre Forfang, Halvor Egner Granerud, Anders Haare, Robert Johansson, Marius Lindvik, Thomas Aasen Markeng, Robin Pedersen i Daniel Andre Tande.

Mika ponownie zawodnikiem Trefla Gdańsk
Mateusz Mika został w środę siatkarzem występującego w ekstraklasie Trefla. Mistrz świata z 2014 roku podpisał z gdańskim klubem roczny kontrakt. Mika występował w Treflu w latach 2012-2013 oraz 2014-2018 i wywalczył z nim srebrny oraz brązowy medal mistrzostw kraju, dwa Puchary i Superpuchar Polski. Dwa lata temu 29-letni przyjmujący odszedł do Asseco Resovii Rzeszów, a ostatni sezon spędził w Indykpolu AZS Olsztyn.

Kubica będzie miał problem z godzeniem obowiązków
W minioną środę opublikowano zaktualizowany kalendarz wyścigów DTM na sezon 2020. Dla Roberta Kubicy, który ma się ścigać w tej serii wyścigowej, ustalone terminy nie są korzystne, bo wiele z nich koliduje z terminarzem Formuły 1. Co prawda Polak jest w niej tylko kierowcą rezerwowym w ekipie Alfa Romeo Racing Orlen, ale nie zwalnia go to z obecności podczas wyścigów. Co zaś się tyczy DTM, to w kalendarzu umieszczono w 10 imprez, a zakończenie sezonu odbędzie się w dniach 6-8 listopada na torze Hockenheim. Kubica będzie się ścigał w barwach specjalnie dla niego założonego zespołu Orlen Team ART.

Poprzedni

Solidarni

Następny

Piłkarze grają, a płace się mrożą

Zostaw komentarz