Dwie Polki w Top 100

Dwie Polki w Top 100

Agnieszka Radwańska odpadła już w I rundzie turnieju w Madrycie, przegrywając ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą. Polka straciła przez to pozycję wiceliderki rankingu WTA.

Nasza najlepsza tenisistka rozważnie planuje swój tegoroczny kalendarz startów. Mimo wpadki w Madrycie nie zdecydowała się na udział w silnie obsadzonym turnieju w Rzymie, ale w ubiegłym roku także odpuściła tę imprezę, więc nie grozi jej utrata rankingowych punktów, za to będzie miała więcej czasu na przygotowanie się do występu w rozpoczynającym się 22 maja wielkoszlemowym French Open na paryskich kortach im. Rolanda Garrosa. W tym roku Radwańska na ziemnej nawierzchni wygrała jak na razie tylko dwa pojedynki, oba w Stuttgarcie. Odpadając już w pierwszej rundzie zawodów w stolicy Hiszpanii Polka straciła jednak na rzecz Angelique Kerber pozycję wiceliderki światowego rankingu. Do reprezentantki Niemiec nasza najlepsza tenisistka traci jednak zaledwie 75 punktów, a nad czwartą w zestawieniu Hiszpanką Garbine Muguruzą ma 818 „oczek” przewagi i powinna zachować miejsce na podium rankingu WTA co najmniej do French Open.
Warto odnotować powrót Magdy Linette do Top 100 rankingu. Poznanianka wygrała w ubiegłym tygodniu turniej w Cagnes-Sur-Mer i dzięki temu przesunęła się ze 102. na 81. pozycję. Rosną jej szanse na start w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Poprzedni

OPZZ miało rację

Następny

TTIP, czyli bat na Unię