9 października 2024

Helik szaleje w Championship

Michał Helik zdobył dwie bramki dla Barnsley w wygranym 2:1 meczu z Huddersfield Town w 21. kolejce Championship. Wyczyn wart odnotowania, bo w zespole angielskiego II-ligowca ten 25-letni były piłkarz Cracovii gra na pozycji środkowego obrońcy. I chociaż to jego pierwszy sezon już jest podstawowym graczem z 18 występami na koncie i trzema golami.

W meczu z Huddersfield Town Helik zagrał po raz 18. w obecnych rozgrywkach. Oba zespoły przed rozpoczęciem spotkania miały identyczny dorobek punktowy (29) i sąsiadowały ze sobą w tabeli. Spotkanie lepiej zaczęli rywale, którzy w 13. minucie wyszli na prowadzenie. Helik najpierw strzelił wyrównującego gola, ale prawdziwym bohaterem wieczoru został w czwartej minucie doliczonego czasu gry, gdy wykorzystał podanie Madsa Juela Andersena i po raz drugi pokonał bramkarza Huddersfield. Dzięki wygranej ekipa Barnsley awansowała na 10. miejsce w tabeli.
Ciekawe czy Helik kiedyś doczeka się powołania do reprezentacji Polski. Jerzy Brzęczek musiał o nim słyszeć, bo w tej chwili w angielskiej II lidze gra przecież trzech jego kadrowiczów – Kamil Jóźwiak i Krystian Bielik w Derby County oraz Przemysław Płacheta w Norwich City.