26 kwietnia 2024

Łomża Vive nadal liderem grupy w Lidze Mistrzów EHF

W 9. kolejce Ligi Mistrzów EHF szczypiorniści Łomży Vive przegrali na wyjeździe z Paris Saint-Germain HB 27:32. Dla kielczan była to dopiero druga porażka w obecnych rozgrywkach i wciąż zajmują pierwszą lokatę w grupie B.

Imponująca seria siedmiu wygranych z rzędu zespołu Łomży Vive, w tym spektakularne zwycięstwa z potentatami – dwukrotnie nad broniącą tytuły ekipą FC Barcelona Lassa oraz u siebie z Paris Saint-Germain HB, została w miniony czwartek przerwana. Mistrzowie Polski walczyli dzielnie, ale nie zdołali odnieść pierwszego w historii zwycięstwa w stolicy Francji. Naszpikowany gwiazdami handballa paryski zespół tym razem nie pozwolił kielczanom na przejęcie kontroli nad meczem i już na początku spotkania wypracowali przewagę kilku bramek, której nie roztrwonił już do końca gry. Mistrzowie Polski w drugiej połowie mieli przez moment szansę na doprowadzenie do remisu, ale jej nie wykorzystali, także dlatego, że od 35. minuty musieli grać bez swojego kluczowego gracza defensywnego Tomasza Gębali, który wyleciał z boiska z czerwoną kartką. Jego strata wybiła kielczan z rytmu i francuski zespół błyskawicznie to wykorzystała odskakując na cztery trafienia. Swój udział miał w tym grający w paryskim zespole reprezentant Polski Kamil Syprzak, który w całym spotkaniu rzucił pięć bramek.

Wyniki 9. kolejki Ligi Mistrzów EHF:
Grupa B:
Paris Saint-Germain HB – Łomża Vive Kielce 32:27; HC Motor Zaporoże – SG Flensburg-Handewitt 31:22; Telekom Veszprem – Dinamo Bukareszt 47:32; FC Barcelona Lassa – FC Porto Sofarma 38:31.

Grupa A:
Elverum Handball – Mieszkow Brześć 32:33; Aalborg Handbold – MOL-Pick Szeged 34:30; Montpellier HB – RK PPD Zagrzeb 24:23; THW Kiel THW Kiel – Vardar Skopje.