Serbska siatkarka ukarana za krytykę władz PLS

Serbska siatkarka Developresu SkyRes Rzeszów Jelena Blagojević została ukarana przez Komisję Dyscyplinarną Polskiej Ligi Siatkówki za krytyczny wpis na Twitterze pod adresem władz PLS.

Znakomita serbska przyjmująca od 2016 roku występuje w polskiej ekstraklasie, a od 2017 broni barw Developresu SkyRes Rzeszówe. W pierwszej połowie grudnia w swoim wpisie na Twitterze skrytykowała decyzję władz PLS odnośnie meczu o Superpuchar Polski. Spotkanie z udziałem rzeszowskiego zespołu oraz Chemika Police pierwotnie miało się odbyć we wrześniu ub. roku, ale było dwukrotnie przekładane, aż ostatecznie wyznaczono termin w grudniu. Wtedy jednak zespół Developresu przebywał akurat na kwarantannie po wykryciu w nim przypadków zakażeń Covid-19, więc władze siatkarskiej ligi po prostu w miejsce rzeszowskiego klubu wyznaczyły do gry o Superpuchar inny zespół, konkretnie Grot Budowlanych Łódź, a mecz rozegrano pod zmienionym szyldem „Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki 2015-2020”.
Nie była to decyzja fair wobec rzeszowskiego zespołu, co serbska zawodniczka, która jest kapitanem zespołu, skomentowała emocjonalnym wpisem takiej oto treści: „Hahahahaha, brawo dla Was Państwo. Zrobiliście kupę na naszą drużynę, za całą naszą ciężką pracę ostatniego sezonu! Tauron Liga, Szacunek”.
Komisja Dyscyplinarna PLS ukarała za te słowa 32-letnią siatkarkę grzywną w wysokości pięciu tysięcy złotych oraz karą dyskwalifikacji na jeden mecz, ale w zawieszeniu na okres czterech miesięcy. Werdykt ten odbił się szerokim echem w siatkarskim środowisku i wywołał też burzliwe reakcje fanów Developresu SkyRes Rzeszów, którzy rzecz jasna przyznali słuszność Jelenie Blagojević. Serbska siatkarka skomentowała karę krótko: „Absurdem jest, że w XXI wieku nie możemy mówić tego, co myślimy. Jestem Serbką i zawsze nią będę, ale czuję się również Polką. Nie jestem buntowniczką, ale człowiekiem, który ma swoje emocje i który ma swoje zdanie” – napisała na Twitterze Blagojević.