Pierwsze Globalne Forum Innowacji Medialnych w Pekinie

CGM
Pierwsze Globalne Forum Innowacji Medialnych w Pekinie

26 stycznia w Pekinie, pod patronatem Ministerstwa Nauki i Technologii, odbyło się pierwsze Globalne Forum Innowacji Medialnych, zainicjowane przez Chińską Grupę Mediów, współorganizowane przez Chiński Komitet Olimpijski i Pekiński Komitet Organizacyjny Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Głównym tematem tegorocznego forum jest „Dzielenie się zimowymi igrzyskami naukowo-technicznymi”. Przedstawiciele 145 organizacji medialnych i organizacji międzynarodowych z 78 krajów i regionów świata wzięli udział w forum i działaniach towarzyszących w trybie online.

Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Thomas Bach, pogratulował udanej organizacji forum i życzył owocnych rezultatów.
Bach powiedział, że od kilkudziesięciu lat CGM i jej poprzednik, CCTV, są cennymi partnerami Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, przez cały czas są zaangażowanymi w prezentowanie uroków Igrzysk Olimpijskich setkom milionów Chińczyków. Wraz z uruchomieniem kanału olimpijskiego przez CGM, doskonała współpraca między obiema stronami osiągnęła nowy poziom.
Shen Haixiong, prezes i redaktor naczelny CGM, podkreślił, że innowacyjność zawsze była głównym tonem i tematem pracy CGM. Jako praktyk i orędownik innowacji mediów, CGM, we współpracy z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim jest gotowa czynić wspólne wysiłki na rzecz prezentacji wspaniałego nowego rozdziału Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.
Wielu przedstawicieli instytucji medialnych i organizacji międzynarodowych wygłosiło przemówienia za pośrednictwem łącza wideo. Oleg Dobrodeyev, prezes Ogólnorosyjskiej Państwowej Telewizji i Radia, powiedział, że z niecierpliwością czeka na innowacje technologiczne i świeże pomysły CGM w procesie przygotowania relacji z Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w Pekinie. Umożliwi to widzom na całym świecie odczucie bezpośredniej bliskości Zimowych Igrzysk Olimpijskich.
Daisy Veerasingham, prezes i CEO Associated Press, podziękowała CGM za zorganizowanie obecnego forum i powiedziała, że technologia odgrywa coraz ważniejszą rolę we wprowadzaniu przez media przełomowych innowacji i zapewniania odbiorcom doskonałych relacji wideo.
Jako ważne osiągnięcie forum, CGM wraz z międzynarodowymi organizacjami medialnymi, takimi jak Asia-Pacific Broadcasting Union(ABU), Arab States Broadcasting Union (ASBU), European News Exchange( ENEX), Alianza Infomative Latinoamericana (ALC) wydały „Wspólną inicjatywę pierwszego Globalnego Forum Medialnego”. Daje to możliwość promocji ducha innowacji przy okazji Zimowe Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, stwarza możliwość wypełnienia obowiązków i misji, a także budowy szerokiego konsensusu przez instytucje medialne wszystkich krajów.

Poprzedni

Sienkiewicz wg. Materny, czyli dobra sztuka

Następny

48 godzin sport