El. MŚ Katar 2022: Węgrzy zagrają z Polską bez asa

Węgierscy kibice są niepocieszeni, bo najlepszy gracz piłkarskiej reprezentacji, 20-letni Dominik Szoboszlai, nie będzie mógł zagrać 25 marca przeciwko Polsce w meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata 2022 w Katarze.

Występujący na co dzień w zespole RB Lipsk Szoboszlai w tym roku nie rozegrał jeszcze żadnego meczu. Powodem jest uraz pachwiny. Selekcjoner węgierskiej reprezentacji Marco Rossi z nieskrywanym żalem poinformował, że w jego kadrze na marcowe mecze eliminacyjne tego znakomitego piłkarza zabraknie. Węgrzy w pierwszej kolejce meczów w grupie I zmierzą się z Polską w Budapeszcie (25 marca), potem zagrają z San Marino (28 marca) i Andorą (31 marca). Ich plan minimum zakłada dwa zwycięstwa, bo trener Rossi szczerze przyznaje, że w spotkaniu z Polakami o wygraną może być
bardzo trudno.
„Robert Lewandowski jest w życiowej formie i nikt nie jest w stanie go zatrzymać. Wygrał wszystko w ubiegłym roku i ten też zaczął w imponującym stylu. A w polskim zespole jest jeszcze wielu graczy wysokiej klasy. Czeka nas ciężki mecz” – przyznał włoski trener.