Kluczowa sesja KC KPCh inspiruje świat i dostarcza wskazówek, jak mają rozwijać się Chiny

Xinhua
Kluczowa sesja KC KPCh inspiruje świat i dostarcza wskazówek, jak mają rozwijać się Chiny

(200109) — PANZHIHUA, Jan. 9, 2020 (Xinhua) — A Fuxing bullet train runs through a bridge in Panzhihua, southwest China’s Sichuan Province, Jan. 9, 2020. The CR200J Fuxing (Rejuvenation) bullet trains started to run on the high-speed railway linking Panzhihua and Kunming on Thursday. As the train goes into service, travel time between the two cities is slashed from about 5.5 hours to about two. (Photo by Liu Jiacheng/Xinhua)

Działacze i eksperci zagranicznych partii politycznych wysoko ocenili szóstą sesję plenarną XIX Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin (KPCh), uznając ją za kluczowe spotkanie łączące przeszłość z przyszłością.

Przełomowa rezolucja przyjęta na czterodniowej sesji, której głównym tematem były główne osiągnięcia i historyczne doświadczenie zgromadzone przez 100 lat dziejów KPCh, wskazała przyczyny sukcesu partii i dostarcza wskazówek, jak poprowadzić Chiny do nowego rozwoju i dobrobytu – ocenili eksperci i goście zagraniczni.
– KPCh osiągnęła wspaniałe rzeczy w swojej 100-letniej historii i jest gotowa poprowadzić Chińczyków w przyszłość – powiedział w rozmowie z Xinhua Giennadij Ziuganow, przewodniczący Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej. – Szósta sesja plenarna XIX KC KPCh, która odbyła się w Pekinie w dniach 8-11 listopada, była okazją dla KPChdo spojrzenia wstecz, przeanalizowania swojej drogi, oceny tego, co zostało osiągnięte i wyznaczenia zadań na przyszłość – powiedział.

– Dlaczego KPCh w ciągu zaledwie ćwierćwiecza przekształciła się z małej grupy patriotów w potężną siłę polityczną, która kierowała krajem? Główną przyczyną jest fakt, że partia postawiła sobie za cel dążenie do szczęścia ludzi i wielkie odmłodzenie narodu – ocenił Ziuganow.

Podkreślając osiągnięcia Chin, w tym zmniejszenie skali ubóstwa, rosyjski przywódca komunistyczny powiedział, że jest pod wrażeniem, że KPCh nie spoczywa na laurach ani nie stoi w miejscu, ale stale i intensywnie pracuje na jeszcze większe sukcesy. Podczas gdy Chiny stoją przed wieloma wyzwaniami, Ziuganow wierzy, że wyjdzie z tych prób zwycięsko, podobnie jak z powodzeniem radzi sobie z pandemią COVID-19.
Luxman Siriwardena, kierujący grupą polityczną Veemansa Initiative ze Sri Lanki powiedział, że KPCh zorganizowała kolejne plenum w historycznym momencie. – Wierzę, że KPCh będzie nadal promować rozwój społeczno-gospodarczy w Chinach i wielu innych miejscach na świecie, ponieważ Chiny odgrywają globalnie coraz większą rolę – stwierdził.
Adhere Cavince, badacz stosunków międzynarodowych z Kenii, powiedział, że CPC w toku swojej stuletniej historii wyrosła na wielką jednoczącą siłę. Powiedział, że partia kieruje chińskim społeczeństwem z niezachwianą determinacją, aby poprawić dobrobyt społeczno-gospodarczy ludzi, umacniając w ten sposób stabilność narodową, spójność i zaufanie do rządu. – KPCh odniosła bezprecedensowy sukces w wydźwignięciu Chińczyków z nierozwiązywalnych wyzwań konfliktu, ubóstwa i międzynarodowej izolacji – podsumował. Zaznaczył też, że dziś Chiny są silnym członkiem Organizacji Narodów Zjednoczonych z aktywnym wkładem w rozwiązywanie problemów globalnych.
Abd al-Aziz asz-Szabani, saudyjski ekspert ds. Chin, powiedział, że rezolucja przyjęta na plenum jest wyczerpującym podsumowaniem stuletniej walki KPCh i ma ogromne znaczenie. Będzie też stanowić wytyczne dla przyszłego rozwoju Chin i promować większe osiągnięcia w jego rozwój.

 

Poprzedni

Uwaga, kryptoantysemityzm!

Następny

Nowa koalicja rządowa i kolejna fala pandemii