48 godzin sport

jtk

Coe nadal sternikiem IAAF
​Sebastian Coe (na zdjęciu) został wybrany na kolejne cztery lata na funkcję prezydenta Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF). Brytyjczyk, który stoi na czele tej dyscypliny od 2015 roku, był jedynym kandydatem. Wyboru dokonano podczas poprzedzającego lekkoatletyczne mistrzostwa świata na Kongresie IAAF w Dausze. Coe jest gorącym orędownikiem zawieszenie w prawach członkowskich rosyjskiej federacji. Postanowienie to podtrzymano w środę, co oznacza, że grupa zaledwie 30 Rosjan, która wystartuje w Katarze, będzie rywalizować pod neutralną flagą. Na wiceprezydentów wybrano po raz pierwszy w historii kobietę – Chilijkę Ximenę Restrepo, a także Siergieja Bubkę, Geoffreya Gardnera i Nawafa Bin Mohammeda Al Sauda.

Szwedzki żużlowiec ROW Rybnik walczy o życie
Linus Sundstroem po upadku podczas memoriału im. Henryka Żyto w Gdańsku walczy o życie w szpitalu w Piekarach Śląskich. Szwedzki żużlowiec, który obecnie jeździ w barwach ROW Rybnik, z impetem uderzył w bandę po zderzeniu z Duńczykiem Kimem Nilssonem i doznał wielu złamań kończyn oraz rozległych uszkodzeń wewnętrznych.

Ukarali Kyrgiosa dyskwalifikacją , ale w zawieszeniu
Australijski tenisista Nick Kyrgios został zdyskwalifikowany przez ATP na cztery miesiące, ale kara została jednak zawieszona na pół roku. Sankcje na słynącego z chamskich zachowań na korcie zawodnika nałożono po jego nagannym zachowaniu podczas sierpniowego turnieju w Cincinnati, w którym w meczu 2. rundy obrażał sędziego Fergusa Murphy’ego, zniszczył dwie rakiety i rzucił butami w trybuny. Za te eskcesy ukarano go grzywną w wysokości 113 tysięcy dolarów, za co Kyrgios nazwał ATP „skorumpowaną instytucją”. Teraz będzie musiał trzymać emocje na wodzy, bo grozi mu 16 tygodni banici i kolejne 25 tysięcy dolarów grzywny.

Upadek siatkarskiego klubu w Częstochowie
AZS Częstochowa, sześciokrotny mistrz Polski, nie otrzymał licencji na występy w I lidze (drugi poziom rozgrywek w Polsce). Legendarnemu klubowi grozi upadek z powodu kłopotów finansowych, w jakie popadł po spadku z PlusLigi dwa lata temu.

UEFA wybrała areny finałów europejskich pucharów
Petersburg, Monachium i Londyn – w tych miastach odbędą się finały Ligi Mistrzów w sezona 2020/2021, 2021/2022 i 2022/2023. Komitet Wykonawczy UEFA wybrał też areny finałów kolejnych edycji Ligi Europy i Superpucharu Europy. Stadion Kriestowskij w Petersburgu będzie gościł finalistów w sezonie 2020/2021, rok później finał odbędzie się na Allianz Arenie w Monachium, a w 2023 roku finalistów 30. edycji Champions League gościć będzie londyńskie Wembley. Finał kolejnej edycji Ligi Europy zostanie rozegrany w Sewilli. Z kolei Superpuchar Europy w 2021 odbędzie się w Belfaście. Finał obecnej edycji Ligi Mistrzów odbędzie się na Stadionie Olimpijskim w Stambule, natomiast najlepsze drużyny Ligi Europy w finale zmierzą się na w Gdańsku. Finał UEFA Europa League odbędzie się w Polsce po raz drugi, wcześniej miało to miejsce w 2015 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Poprzedni

Program Lewicy

Następny

Wcale nie jest taki Zły

Zostaw komentarz