Piłka ręczna: Dziwna decyzja EHF w Lidze Mistrzów

Już wiadomo, że z powodu pandemii nie uda się do 4 marca rozegrać wszystkich spotkań grupowych w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych. Europejska federacja (EHF) postanowiła więc przyznać punkty przy  zielonym stoliku.

Już kilka tygodni temu EHF zapowiadała takie rozwiązanie, gdyby nie udało się rozegrać spotkań do 4 marca, bo potem jest czas dla reprezentacji przed meczami eliminacyjnymi do ME 2022. W ten sposób rozstrzygnięto sześć spotkań, w tym pięć w grupie A, w której rywalizuje mistrz Polski Łomża Vive Kielce. Kielecki zespół niespecjalnie ucierpiał na tej decyzji, bo zdążył nadrobić zaległości i do zakończenia rywalizacji w fazie grupowej pozostał mu już tylko mecz z Flensburgiem.
W razie zwycięstwa kielczanie zapewnią sobie pierwszą lokatę w grupie A, niezależnie od wyników rywali. Remis oznacza drugą lokatę, natomiast porażka przy niekorzystnym zbiegu okoliczności może zepchnąć ich na trzecią pozycję, a to by skazywało ich w fazie play off na potyczkę z francuskim FC Nantes HB. Spotkania fazy Top 16 Ligi Mistrzów EHF rozpoczną się 31 marca.