Ukarany za seksizm

Komentator lokalnej włoskiej stacji CanaleCinqueTv Sergio Vessischio został zawieszony za seksistowskie uwagi poczynione podczas relacji pod adresem sędziującej mecz kobiety.

Włoskie media rozpisują się o aferze seksistowskiej, jaka wywołał swoim nieprzemyślanym komentarzem Sergio Vessischio. Komentując mecz ligi regionalnej pomiędzy zespołami Agropoli i Sant’Agnello w pewnym momencie wygłosił seksistowską tyradę pod adresem asystentki arbitra głównego. „Chciałbym poprosić reżysera, żeby skierował kamerę na kobietę biegającej z chorągiewką na linii bocznej boiska, której nie da się wprost oglądać. To ohydne, że kobiety sędziują w lidze, w której drużyny mają budżety liczone w tysiącach euro. To chyba musi być jakiś żart piłkarskiej federacji” – kpił na antenie stacji CanaleCinqueTv Vessischio.

Komentator miał jednak pecha, bo jego idiotyczne wypowiedzi wywołały oburzenie telewidzów, a zmotywowane licznie napływającymi skargami obywateli lokalne władze zareagowały stosowną skargą do przełożonych Vessischio. A ci zareagowali zawieszając go za seksistowski komentarz w pełnieniu obowiązków.

Nie pomogło nawet to, że nieszczęsny komentator, gdy dotarło do niego jaką wywołał burzę swoimi wypowiedziami, natychmiast się pokajał i przeprosił publicznie za swoje zachowanie. „Zrobiłem coś głupiego. Wyraziłem się w niewłaściwy sposób. Zapewniam jednak, że nie jestem seksistą i jeśli o mnie chodzi, to jestem gotów zaakceptować nawet władzę kobiet nad światem. Ale w trakcie relacji na żywo w ferworze czasem powie się coś, czego by się normalnie nie powiedziało i potem już się tego nie da zmienić” – żalił się w mediach zawieszony komentator.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *