Korzenie ksenofobii

Tak twierdzi specjalny wysłannik ONZ, Tendayi Achiume. Jej zdaniem wrogi stosunek do imigrantów zaczął się już w 2006 roku, od reform Tony’ego Blaira.

Wysłannik ONZ oskarżyła Londyn o skokowy wzrost ksenofobii po Brexicie. Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej spowodował, że mniejszości rasowe i etniczne w królestwie stały się „bardziej podatne na dyskryminacje rasową oraz nietolerancję” powiedziała Achiume. Według jej obserwacji przestępczość na tle nienawiści znacząco wzrosły po Brexicie w 2016 roku, a antyimigrancka retoryka stała się normą wśród wysokich urzędników brytyjskich. Ma też miejsce „demonizacja mniejszości narodowych”.
Achiume oskarżyła również Theresę May o prowadzenie polityki wrogiej wobec imigrantów podczas pełnienia przez nią funkcji ministra spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii. Szczególnie była zbulwersowana faktem, że w rezultacie antymimigranckiej polityki cierpią dzieci i młodzież.
– Jestem w szoku z powodu kryminalizacji młodzieży z mniejszości etnicznych, w szczególności młodych czarnoskórych – powiedziała Achiume.
Oczywiście brytyjskie kręgi rządowe natychmiast wytoczyły najcięższe działa przeciwko pracownicy ONZ. Minister pracy i emerytur Iain Duncan Smith powiedział, że wnioski wysłanniczki ONZ są „motywowane politycznie i inspirowane przez skrajną lewicę, i mają za cel uderzyć w Wielką Brytanię”.
Pełny raport na ten temat Tendai Achiume przedstawi na forum ONZ w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *