Noworoczne przemówienie Prezesa CMG do zagranicznych odbiorców

Shen Haixiong, prezes Chińskiej Grupy Mediów(China Media Group – CMG
Noworoczne przemówienie Prezesa CMG do zagranicznych odbiorców

Shen Haixiong, prezes Chińskiej Grupy Mediów(China Media Group – CMG, wygłosił 1 stycznia noworoczne przemówienie do zagranicznych odbiorców za pośrednictwem CGTN, Chińskiego Radia Międzynarodowego oraz platform internetowych.

Drodzy przyjaciele!
Widać już pierwszy płomień słońca Nowego Roku. Nadchodzący rok, w chińskim kalendarzu księżycowym, będzie rokiem tygrysa. Składam Państwu życzenia z Pekinu. Życzę pomyślności w Roku Tygrysa i żywotności jak Tygrys!
W minionym 2021 roku Komunistyczna Partia Chin obchodziła setną rocznicę powstania. Z grupy zaledwie 50 osób sto lat temu rozrosła się do ponad 90 milionów członków. Komunistyczna Partia Chin doprowadziła Chińczyków do stworzenia chińskiego cudu, który zmienił świat. W Nowej Erze, pod osobistym dowództwem przewodniczącego Xi Jinpinga, ten liczący 1,4 miliarda obywateli kraj wszechstronnie zbudował średnio-zamożne społeczeństwo i historycznie rozwiązał problem skrajnego ubóstwa, który nękał chiński naród od tysięcy lat. Jako wierny sprawozdawca wielkiej epoki, w br. Chińska Grupa Mediów stworzyła wiele arcydzieł, takich jak: „Ośmiela się sprawić, by słońce i księżyc świeciły na nowym niebie”, „Wybrnięcie z ubóstwa”, oraz „Średnio-zamożny naród”. Ta „biografia obrazowa” pomoże społeczności międzynarodowej interpretować „wewnętrzne geny” żywotności KPCh. Miesiąc temu, z okazji 80. rocznicy powstania chińskiej radiofonii dla zagranicy, przewodniczący Xi Jinping wysłał list gratulacyjny do CMG, zachęcając nas do aktywnego opowiadania historii Chin, szerzenia głosu Chin i tworzenia światowej klasy,  nowego typu, wiodących mediów z potężną siłą przewodnią i wpływem komunikacyjnym. Będziemy dalej dążyć do tego celu!
Starożytni chińscy mędrcy mówili: „Tak, jak jadeit trzeba wypolerować, tak trzeba przechodzić przez próby i udręki, aby być silnym”. Zmiany stulecia i epidemia przeplatają się ze sobą, ale nie ustajemy w dążeniu do pokoju, rozwoju i szczęścia. Produkowane przez CMG programy, w tym: „Chiny w opowiadaniach”, „Chiny w klasykach”, „O nazwach chińskich miejscowości” itd., są świadectwem historii Chin oraz pięknego i prawdziwego życia ludzi. „Parki narodowe”, „Olimpiada w sztuce” itd. przedstawiają poruszające sceny „Pięknych Chin” i „Zdrowych Chin” w Nowej Erze. Globalna transmisja na żywo „lekcje w kosmosie” z Chińskiej Stacji Kosmicznej rozbudziła marzenia niezliczonych młodych ludzi o odkrywaniu tajemnic wszechświata. 16 słoni z prowincji Yunnan wędrowało z północy na południe przez ponad pół roku. CGTN, CCTV wideo, CCTV NEWS i inne platformy nowych mediów CMG non-stop śledziły wędrówkę zwierząt, wyemitowały ponad 7000 godzin transmisji wideo na żywo, co wzbudziło zainteresowanie odbiorców na całym świecie.
Opieranie się na faktach, to podstawowe kryterium pracowników medialnych na całym świecie. W tym roku podkreślaliśmy wykorzystanie prawdy w promowaniu sprawiedliwości. W obliczu fałszywego „globalnego rankingu w walce z epidemią” trzykrotnie przeprowadziliśmy badanie opinii publicznej wśród globalnych internautów, aby pokazać prawdę. Spotkało się to z uznaniem przez setek milionów zagranicznych internautów. Relacje na wyłączności z Afganistanu, przesłane przez korespondentów na miejscu, ujawniły nadużycia sił zbrojnych poszczególnych krajów oraz postępowanie z całkowitym lekceważeniem ludzkiego życia, co stało się ważnym źródłem światowych mediów. Będziemy nadal przestrzegać kryterium etyki zawodowej dla odpowiedzialnych mediów i czynić wysiłki na rzecz dążenia do prawdy i demaskowania fałszu. Mam nadzieję, że nasi zachodni koledzy również dbają o reputację mediów! Niech prawda przyćmi interes polityczny, dyskryminację rasową i uprzedzenia ideologiczne. Pracujmy razem na rzecz promocji budowy obiektywnego, sprawiedliwego, pozytywnego i zdrowego środowiska międzynarodowej opinii publicznej.
Ci, którzy wierzą w te same ideały, nie będą czuć dzielącej ich odległości geograficznej. W ciągu minionego roku „krąg przyjaciół” CMG rozrastał się coraz bardziej. Wymieniliśmy ponad 600 listów z kolegami i przyjaciółmi z międzynarodowych mediów i odbyliśmy spotkania twarzą w twarz i spotkania w „chmurze” ponad 20 razy. Wspólnie tworzymy wielozakresowy, równy i oparty na wzajemnym zaufaniu mechanizm współpracy partnerów medialnych. Szczera i entuzjastyczna wymiana między mediami zbudowała most zaufania, a entuzjastyczne telefony i listy inspirują nas do lepszego działania. Dziękuję za Państwa zaufanie!
W epoce, kiedy wszystko jest możliwe, nawet słoń musi nauczyć się tańczyć. Te przemiany dotyczą też mediów. Na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio CMG z powodzeniem zrealizowała pierwszą na świecie transmisję na żywo z wydarzeń olimpijskich na kanale 4K Ultra HD. Pierwszy na świecie kanał olimpijski 4K Ultra HD dotarł do ponad 400 milionów odbiorców w ciągu trzech miesięcy od jego uruchomienia. Za ponad 30 dni, z okazji Chińskiego Nowego Roku Tygrysa, w Pekinie ponownie zapali się olimpijski płomień. Dzięki wsparciu technicznemu „5G+4K/8K+AI” CMG otworzyła studio transmisji na żywo w pociągu szybkiej kolei Pekin – Zhangjiakou. Po raz pierwszy na świecie rozwiązano problem techniczny ultra HD w transmisji wideo z pociągów szybkiej kolei. Zapraszamy kolegów z całego świata do korzystania z tych nowatorskich rozwiązań, aby zaprezentować światu wspaniałe, niezwykłe i doskonałe Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.
„Tygrysy ryczą, zielone góry rozciągają się na tysiące mil niczym brokat. Wiatr w zielonych wierzbach sprowadza wiosnę do domu.” W nowym roku Komunistyczna Partia Chin odbędzie 20. Zjazd, aby nakreślić plan przyszłości Chin. W duchu doskonałości, skrupulatności i dążenia do perfekcji CMG będzie produkować więcej programów wysokiej jakości, aby z wielu perspektyw prezentować społeczności międzynarodowej nieskończoną żywotność Chin w Nowej Erze i przyczynić się do wzmocnienia siły mediów, w celu promowania budowy społeczności ze wspólną przyszłością dla ludzkości.
Raz jeszcze składam Państwu i światu serdeczne życzenia noworoczne.

Poprzedni

Przemówienie przewodniczącego Chin Xi Jinpinga z okazji Nowego Roku 2022

Następny

Gospodarka 48 godzin