25 kwietnia 2024

Lech Poznań na wiosnę w pucharach

Piłkarze Lecha Poznań pokonali hiszpański Villarreal CF 3:0 (1:0) w meczu szóstej, ostatniej kolejki Ligi Konferencji i awansowali do rundy pucharowej. W barażu o awans do 1/8 finału zmierzą się z zespołem, który zajął trzecie miejsce Lidze Europy.

Mistrzowie Polski zatopili „Żółtą Łódź Podwodną”, jak określa się hiszpański klub. Początek pojedynku nie zapowiadał się zbyt obiecująco dla gospodarzy. Mistrzowie Polski swoich szans upatrywali w kontrach. Ishak często występował w roli rozgrywającego. To po jego akcjach padły wszystkie bramki dla lechitów. W 27 minucie Szwed głęboko dośrodkował pod pole bramkowe, gdzie walkę w powietrzu wygrał Filip Marchwiński, a formalności dopełnił Velde. W drugiej połowie znakomicie rozegrany kontratak przyniósł „Kolejorzowi” drugiego gola. W 51 minucie Ishak obsłużył Velde, a ten popisał się perfekcyjnym podaniem wzdłuż bramki do Skórasia. Pomocnik Lecha z dwóch metrów wpakował piłkę do siatki. W 77 minucie kontratak znów wyprowadził Ishak, a Skóraś po raz kolejny dostał piłkę na tacy i nie mógł się pomylić.

Na wiosnę rywalem Lecha będzie zespół z trzeciego miejsca Ligi Europy. Losowanie w poniedziałek. Te spotkania rozegrane zostaną 16 i 23 lutego przyszłego roku. Zwycięstwo i zajęcie drugiej lokaty w grupie oznacza dla Lecha również finansowe korzyści. Za wygraną poznański klub zainkasował pół miliona euro, a za zajęcie drugiego miejsce w grupie dodatkowo 325 tys. Oprócz tego mistrzowie Polski mocno poprawili klubowy ranking UEFA.