29 marca 2024

Łomża Industria Kielce w półfinale

Piłkarze ręczni Łomży Industrii Kielce pokonali w saudyjskim Dammam brazylijski Handebol Taubate 39:30 (18:16) i awansowali do półfinału 15. edycji Super Globe, imprezy uznawanej za klubowe mistrzostwa świata. Zwycięstwo kielczanie okupili groźną kontuzją Pawła Paczkowskiego.

Zwycięstwo nad brazylijskim zespołem przyszło mistrzom Polski dużo trudniej, niż inauguracyjna wygrana nad kuwejckim Al-Kuwait. Ekipa Handebol Taubate stawiała zacięty opór. Przez niemal całą pierwszą połowę polska drużyna prowadziła, ale tylko jedną bądź dwiema bramkami. Na przerwę podopieczni Dujszebajewa schodzili prowadząc 18:16. Druga część rozpoczęła się od groźnej kontuzji Paczkowskiego. Rozgrywający Łomży Industrii upadając na parkiet po zdobyciu gola, najprawdopodobniej uszkodził lewe kolano. Istnieje groźba, że zawodnik po raz kolejny w karierze zerwał więzadło.

To zdarzenie nie wybiło z rytmu kieleckiej drużyny, która kontrolowała spotkanie i wygrała je 39:30. Łomża Industria awansowała do półfinału Super Globe, w którym zmierzy się ze zwycięzcą meczu Barca – Tunisia’s Esperance Sportive de Tunis. W 15. edycji Super Globe w saudyjskim mieście Dammam uczestniczy 12 drużyn podzielonych na cztery grupy. Ich zwycięzcy awansują do półfinału. Trofeum broni niemiecki zespół SC Magdeburg.