25 kwietnia 2024

Przerwany etap

Rozegrany w minioną środę pierwszy etap kolarskiego wyścigu Dookoła Mazowsza został decyzją sędziego głównego anulowany po zderzeniu motocyklisty z jednym z pojazdów kolumny wyścigowej.

Wyścig, inaugurujący po czteromiesięcznej przerwie rywalizację o punkty Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), zgromadził na starcie 147 zawodników z 25 drużyn. Pierwszy etap liczący 168 km poprowadzono wytyczoną trasą wokół Teresina. Rywalizację wstrzymano na około 30 kilometrów przed metą, gdy przejazd kolumny wyścigowej po wypadku drogowym został zablokowany przez policję i straż pożarną po wypadku, w którym przygodny motocyklista zderzył się z dużą prędkością z autem zamykającym kolumnę wyścigu. Odniósł poważne obrażenia i do szpitala został przewieziony śmigłowcem.
Po naradzie dyrektor wyścigu Dookoła Mazowsza i sędzia główny postanowili zastosować tzw. neutralizację. Wszystkim zapisano jednakowy czas i nie wyłoniono zwycięzcy etapu. Wyniki rozegranych do chwili wstrzymania wyścigu dwóch lotnych premii zaliczone zostały do klasyfikacji generalnej, ale wyścig postanowiono kontynuować i dokończyć.